Anna-Julia Kontio ja Romain Duguet võitsid Grand Palais`s traditsioonilise paaride sõidu

Pariisis Grand Palais`s peetava kõrgetasemelise takistussõiduvõistluse eilseks põhiatraktsiooniks oli just nimelt sellele võistlusele omane paaride sõit, kus võidu pälvisid tiimi moodustanud soomlanna Anna-Julia Kontio hobusega Pacific des Essarts ja šveitslane Romain Duguet hobusega Twentytwo des Biches.

Paaride võistluses moodustavad paari üks mees ja üks naissportlane, kes läbivad järjestikku 160cm kõrguste takistustega parkuuri, kusjuures nende tulemused nii karistuspunktides kui ajas liidetakse. Võistlus peetakse kahevoorulisena. Soome-Šveitsi paar Kontio-Duguet asusid juhtima juba pärast esimest vooru ning olid ainukeseks pariks, kes lõpetas mõlemad voorud vigadeta. Ideaalne sõit tagas noortele takistussõitjatele 50 000 eurose auhinnaraha. Prantsusmaal sündinud, kuid nüüd Šveitsi esindav Duguet, kelle õlul lasus viimase startijana arvestatav koormus, sõnas hiljem, et Grand Palais`s peetav Saut Hermes võistlus on talle igati meeltmööda: "Mulle meeldib see võistlus ning mul on õnn sõita sii väga heade hobustega. Täna oli mul ka tohutult loosiõnne, mis andis mulle partneriks Anna-Julia. Kiita saan ka oma 9aastast hobust Twentytwo des Biches, kes alles õpib, kuid sellele vaatamata tegi täna väge hea sõidu!"

Romain Duguet ja Twentytwo des Biches; foto Frederic Chehu/Hermes

Paaride võistluse lõpetasid teisel kohal prantslane Kevin Staut hobusega Elky van het Indihof HDC ja ameeriklanna Lucy Davis hobusega Barron, kolmas koht kulus paarile Daniel Deusser ja Laura Renwick, sakslane ja britt sõitsid vastavalt hobustega Hidalgo V ja Bitang II.

Staut, kes lõpetas paaride sõidu teisena, oli samas parim keskpäevases 150c puhtusele ja kiirusele peetud sõidus, milles kasseeris 20 460 eurot auhinaraha hobusega Ayade de Septon et HDC. Tänaseks peaalaks on 160cm kõrgune Grand Prix, kus mullust võitu läheb kaitsma Romain Duguet.