Anne ja Heigo Rohtla osalesid Tšehhis rahvusvahelisel kestvusratsutamise võistlusel

14.-16. septembrini osalesid Heigo ja Anne Rohtla Tšehhis Mostis CEI3* 160 km kestvusratsutamise võistlusel eesmärgiga tutvuda aasta pärast sealsamas toimuvate Euroopa Meistrivõistluste radadega.

Kahjuks sai võistlusel tulemuse kirja vaid Anne hobusel Jethro, kes läbis 161 km ajaga 12: 32: 30 ning keskmise kiirusega 12,84 km/h. Võistluse võitis Araabia Ühendemiraatide esindaja Hamdan bin Mohd Al Maktoum hobusel Spectacular Gold. Anne tulemus andis talle viimase ehk 16 koha, kuna 30st startinust 14 ei lõpetanud. Nende hulgas ka Heigo Rohtla Wieruszil, kel tuvastati viiendas vet.kontrollis longe.

Anne Rohtla sõnul oli rada päris raske ja sellest ka madal kiirus. "Oli mitumeid raskeid tõuse, kus tulime seljast maha. Oli järske langusi, munakiviteid ja lahtiste teravate kividega radu, lisaks sõitsime hobuse jaoks väga kõvadel betoonplaatidel. Norrakad küsisid küll, et ei tea, kas on raskem kui neil kodus, nemad on ju harjunud sellise pinnasega ja reljeefidega, meile oli see keeruline. Õnneks oli ilm hobuste seisukohalt väga hea – enamasti pilves ja natuke tuulinegi."

Esimest korda on meie kestvusratsutajatel plaan EM-ile välja panna terve võistkond, kuid seda juhul, kui kõik paarid saavad kvalifikatsiooninormid täidetud. Selleks on vaja 24 kuu jooksul ratsanikel läbida viis ning hobustel kolm rahvusvahelist võistlust, kusjuures üks neist peab olema 160 km, mille paar sõidab koos ning kiirusega vähemalt 14 km/h. Euroopa Meistrivõistlused toimuvad Mostis 12.-15. septembril 2013.