Araabia Ühendemiraatide ratsaliit jagas hiljuti kohalikele klubidele ja tallidele kopsakaid trahve

Araabia Ühendemiraatide ratsaliit trahvis nädala jagu tagasi 100 000 dollariga (kogusummas 500 000) viite talli, mida seostati veebruari alguses Al Wathbas toimunud juunioride ja noorratsanike kestvusratsutamise võistlusel toime pandud hobuste väärkohtlemisega. FEI on ühtlasi kõigile liikmetele laiali saatnud lubaduse, et selles piirkonnas ei toimu enne ühtegi võistlust, kuni pole välja töötatud hobuste heaolu tagavat korralikku kokkulepet.

Emiraatide ratsaliit on lubanud oma kestvusratsutamise spordi ümber strutureerida ehk andnud mõista võimalikust maksimumkiiruse piirangu kehtestamisest. Sarnane piirang on edukalt juurutatud Abu Dhabi Bouthiebi võistluskeskuses, kus ühtlasi läheb suurem osa auhinnarahast just parimas konditsioonis hobustele (Best Condition auhind), mitte tingimata kiireimatele.

Kõnealusel võistlusel startinud 55st võistluspaarist kõrvaldati hobuse peksmise tõttu viis ratsanikku. Kohalik ratsaliit otsustas viiele hobust peksnud ratsanikule anda võistluskeelu ning ajutiselt keelata ka kõikide võistluste korraldamise riigis. Lisaks said tegutsemiskeelu nimetatud ratsanikega seotud treenerid ja groomid.

Kõikidel klubidel ja tallidel on nüüdsest kohustuslik järgida ametnike ja võistluse korraldamisega seotud isikute määramisel kindlaid reegleid, kõik asjaosalised peavad ka edaspidi alati kandma kaelakaarte. Liit üritab teha kõik, et päästa kestvusratsutamise mainet ja tagada hobuste heaolu, ning lubas näidata null-tolerantsi igasuguse reeglite rikkumise osas.

FEI teatas oma liikmetele saadetud kirjas, et on ülimalt mures Ühendemiraatidest leviva materjali pärast, mis käsitleb hobuste väärkohtlemist mitmel erineval moel. FEI Kestvusratsutamise Direktor Manuel Bandeira de Mello märkis, et kiirus on kahtlemata üks suurimaid faktoreid, mis katastrofaalseid vigastusi tekitab, ning sellele tuleb viivitamatult leida lahendus. FEI tundis ka suurt muret rahvuslike võistluste pärast, mille üle neil mõjuvõimu ei ole, ning tunnistas, et üleöö muudatused kindlasti ei toimu. „Ühest küljest me kehtestame võimalikult palju reegleid ja saktsioone, kuid meie käsi ei ulatu kõikjale, seega siin on tähtis harimine ja dialoog, mida me jätkame kahtlemata.“

Originaaluudis: http://horsetalk.co.nz/2016/02/06/emirates-equestrian-federation-metes-out-500000-fines/#axzz3zN6fqNfw