Argus ja Martinson endiselt võidulainel, põhjamaist võiduseerijat jätkab Helsingis ka Scott Brasch

Eile jätkunud Helsingi International Horse Show`l püsisid eestlased rahvuslikes klassides võidulainel, oma Oslos alanud põhjamaist võitude seeriat jätkas edukalt britt Scott Brasch, kui jäi teistele püüdmatuks päeva põhisõidus.

Helsingis alustasid reedesel võistluspäeval rahvusvahelised takistussõitjad, kelle avapäeva põhisõiduks oli 150 cm kõrgustetakistustega puhtusele ja kiirusele peetud parkuur, kus 52 võistluspaari seas asusid starti ka meie Kivisild ja Klettenberg. Puhtaid sooritusi oli sel korral tervelt 27 ning sama suutsid teha nii Tiit Kivisild Cinnamonil kui Gunnar Klettenberg hobusel L.B. Carnaval La Silla. Paraku ei jagunud meie meestel piisavalt kiirust, et jõuda auhinnalistele või reitingukohtadele. Tiit ja Cinnamon lõpetasid 20., Gunnar ja Carnaval 22. kohal. Kiireima ringi tegi aga möödunud nädalavahetusel Oslos kaks põhisõitu võitnud Briti takistussõitja Scott Brasch jätkates sel moel oma põhjamaist võiduseerijat. Seekordne võit tuli hobusel Hello Whisky Mac IV. Teisel kohal lõpetas belglane Gregory Wathelet hobusel Riseling du Monselet, kolmandana Brasiilia takistussõitja Marlon Modolo Zanotelli hobusel Ode Des Roches.

Rahvusvaheliselt oli eile Helsingis kavas veel kaks 140 cm kõrguste takistustega parkuuri. Esimeses, kahefaasilise, osalesid ka Klettenberg ja Kivisild. Klettenberg ja Lance S kogusid neli karistuspunkti teises, Kivisild ja Sullivan esimeses faasis ning jäid paraku lõpp-protokolli teise poolde. Soomlaste rõõmuks jättis selles sõidus võidu kodumaale Sanna Backlund hobusel Wiseguy. Teisena lõpetas hiljuti meie lehel intervjuuga esinenud poolakate liider Jaroslaw Skrzyczynski hobusel Baltazar du Rouet, kolmandana tuntud hollandlane Jur Vreiling hobusel Zirocco Blue VDL, kes omakorda võitis hilisõhtuse 140 cm Tabel C sõidu hobusega KM Wish.

Eestlaste värvikamad saavutused tulid eilegi rahvuslikest klassidest. Sarnaselt neljapäevaga olid võidukad Paul Argus ja Uppercut ning Maarja Martinson ja Dolanda. Paul võitis 135 cm puhtuse ja kiiruse sõidu, Maarja viieaastaste hobuste 115 cm kõrguse kahefaasilise sõidu. Juuniorite 120 cm parkuuris lõpetasid neljandana Meriel Isok ja Calina, kuni 25-aastaste 130 cm sõidus oli Kullo Kender Rubieral viies. Noorte hobuste võistlusklassid Helsingis on lõppenud, juuniorite, U25 ja rahvusliku avatud klassi finaalid on kavas pühapäeval, ponie finaal täna. Täna on CDI3* Küris stardis Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel.