Argus ja Opaal võitsid derby tõketega 135 cm parkuuri

Tänaseks on nii Riias kui Ypäjäl võistluspäevad lõpule jõudnud. Rõõmustavaim tulemus tuli meile seekord Soomest, kus Paul Argus ja Opaal võitsid 135 cm sõidus esikoha.

Paul Argus ja Opaal olid täna Finnderbyl üks neljast võistluspaarist, kes suutsid vigadeta läbida 135 cm kõrguse pika raja puhtusele ja kiirusele, milles olid ka valikulised derby-tõkked. Tulemuseks vääriline esikoht 44 võistleja konkurentsis. Pauli ja Opaali aeg 82,49 oli samuti märkimisväärne, sarnase aja (83,35) suutis välja sõita küll ka teise koha omanik Ida Johansen Luisianal Norrast, kolmanda "nulli" ajaks oli juba üle 90 sekundi.

Stacandraga kogus Argus selles parkuuris 16 kp, Madis Morna ja St. Legari tulemuseks jäi 15 kp.

"Parkuuris olid valikulised derby-takistused, mida Stacandraga kunagi tegelikult hüpanud ei ole. Kuna ajasime alguses kohe ühe tõkke maha, mõtlesin aja võitmiseks valida nn derby-raja, et teha kiire "neli", kuid hobusele see mõte niiväga ei meeldinud. Kogu võistlusplats on siiski paljudele hobustele harjumatu ja psühholoogiliselt raske," kommenteeris Paul. Et rada polnud just lihtsaimate killast, näitas ka küllaltki suur katkestajate ja välja langejate arv – 12.

Kõrgusel 140 cm startis vaid 16 paari, Arguse parimaks soorituseks jäi sõit Uppercutiga, mille tulemuseks 4 kp ja viies koht. Opaaliga sujus koostöö selles parkuuris sõitja sõnul juba pisut kehvemini, tulemuseks samuti 4 kp ja 7. koht.

Linda Randpere ja Okey startisid täna kahevoorulises 120 cm kõrguses poniparkuuris, kust koguti kahe vooru peale kokku 26 kp. 110 cm kõrguses poniparkuuris osalenud Helen Rätsepp ja Kalou ei lõpetanud sõitu tänagi.

Noored koolisõitjad Getter Kangur ja Anna-Liisa Rink sõitsid täna välja täpselt sama tulemuse – 62.711%, mis ei võimaldanud enamat eelviimastest kohtadest. Võitja tulemuseks oli 70.895%. Poniklassis startinud Marii-Heleen Raidmetsa ja Rokiti täpset skoori hetkel kodulehel oleva vea tõttu ei näe, kuid see peaks esialgsete arvutuste kohaselt olema 62,48%, mis andis neile samuti eelviimase ehk 16. koha.

Kolmevõistluses on seni parimal positsioonil Siret Saks ja Wiplala S, kes tõusid koolisõidu järgselt 12ndalt kohalt puhta sooritusega tänases takistussõidus 7ndaks. Nende skooriks on hetkel 59.0 mp. Tugevalt parandasid ka oma eilset kohta Kätlin Hundimägi ja Zhutacor, kes pärast 18ndat tulemust koolisõidus jõudsid täna 12ndaks, kui kogusid takistussõidust 4 kp. Võistlust jätkavad kõik eestlased peale Dagmar Ainsoo ja Pelooria.

Riia tulemused leiate: http://online.equipe.com/ (YPÄJÄN HEVOSOPISTO, kolmevõistluse leiate veidi altpoolt sama nimega, alapealkiri Fälttävlan)

Otseülekandedi on võimalik jälgida: http://hevosia.com/live/