Argus ja Renessin Helsingis reedese kiirusparkuuri teised

Paul Argus ja Renessin. Foto: Susanna Liis Ole

Helsinki International Horse Show on täies hoos ja eile said rahvusvahelistes klassides platsile meie järgmised sportlased – Paul Argus, Rein Pill, Madis Morna, Diana Pruks ja Dina Ellermann. Päeva parim koht tuli Arguselt ja Renessinilt, kes CSI5* raames, Tabel C põhimõttel, toimunud parkuuris saavutasid teise koha.

Hilja õhtul peetud kiirusparkuur kõrgusel 140 cm oli avatud CSI5* sportlastele. Antud parkuuris õnnestus Paul Argusel ja Renessinil saada kõrge teine koht, olles sealjuures mitte ainult kiired, vaid ka puhtad. Sõidus osalenud maailma tippudest suutis Argust viie sajandikuga edestada vaid Francois Jr Mathy hobusega Falco van de Clehoeve.

Eestlased näitasid head minekut ka päeva suurimas sõidus, kus takistuste kõrgus oli 145 cm. Nii Rein Pill Alfons Ra’l, kui Paul Argus Caesaril tegid puhtad sõidud. Sealjuures jäi Pill napilt auhinnasaajate seast välja, olles täpselt nö joone all ehk 13. koha omanik 46 sõitja seas. Võistlusklassi võitis Steve Guerdat hobusega Venard de Cerisy.

Koolisõitjatad Diana Pruks (Finalist) ja Dina Ellermann (Landy’s Akvarel) eile kahjuks suuremas mängus kaasa ei rääkinud, saades vastavalt 64,804% ja 64,435% ning üheksanda ja kümnenda koha 12. osaleja seas. Parima protsendi kohustuslikus kavas, 71,848%, sõitis välja Emma Kanerva hobusega Dambacu NI.

Madis Morna ja Galatejs’i sõit CSI1* tasemel peetud 140 cm kõrguses parkuuris kahjuks ebaõnnestus.

Täna saavad kõik kaasa elada meie koolisõitjatele Grand Prix’ Freestyle’is (KÜR’is), mis algab kell 11.00. 14.30 algab 160 cm kõrgune Land Rover Grand Prix, kus stardib Paul Argus hobusel Caesar ning sellele järgnevas jokkeriga parkuuris (140 cm) on ta stardis Renssiniga. Takistussõitjate õhtu lõpetab International Helsinki Classics kõrgusel 150 cm, mille stardijärjekordadest leiame Paul Arguse ja Rein Pilli.

Kõik Helsingi tulemused leiate siit