Argus, Kivisild ja Kender võtsid Järvenpää Grand Prix`s Eestile kolmikvõidu

Paul Argus, Tiit Kivisild ja Kullo Kender. Foto: Anni Kaljund

Järvenpää rahvusvahelise takistussõiduvõistluse kulminatsiooniks oli kahevooruline Grand Prix, kus Eestisse tuli kolmikvõit, mille tegid teoks Paul Argus ja Renessin, Tiit Kivisild ja Don Kide ning Kullo Kender ja Artas.

Järvenpää CSI1* Grand Prix peeti kahevoorulisena kõrgusel 140cm 22 võistluspaari vahel. Avavoorust tuli puhtaid vaid kaks, kui nulli tegid esimeste hulgas startinud Soome sportlane Petra Heikkinen hobusega Alabama Balia ning viimasena startinud Paul Argus hobusega Renessin. Vastavalt juhendile pääses teise vooru kuus paari ja seega jõudsin sinna ka kiiremad neljad, kelle hulgas Tiit Kivisild ja Don Kide, Kullo Kender ja Artas, Maarja Martinson ja Donna ning soomlanna Janna Jensen hobusega Bleu Lady.

Teises voorus startis esimesena Heikkinen, kes avavooru taset näidata ei suutnud ning võttis maha kolm latti. Kõik Eesti meessportlased suutsid teises voorus tulla nulliga, kusjuures viimasena startinud Argus oli juba eelisseisus ja läks kindlat nulli tegema, mis ka õnnestus. See, et aeg oli konkurentidest 10 sekundit aeglasem, ei lugenud, kuna Argus ja Renessin olid ainukesed topeltnullid ja võtsid sel moel võidu. Teisel positsioonil lõpetas Kivisild Don Kidel, kolmas oli Kullo Kender Artasel. Maarja Martinson ja Donna lõpetasid kuuendal kohal. Kivisild ja Argus oli auhindadel ka oma teiste hobustega, kui Kivisild ja Henrietta pälvisid seitsmenda, Argus ja Caesar 12. koha.
 

Hommikki algas eestlastele rõõmsalt, kui 120cm parkuuris võttis võidu Maarja Martinson hobusega Banderas B. Kõrgusel 130cm olid viiendad hiljem Grand Prix võitnud Argus ja Renessin.

 

Kõik Järvenpää CSI1* tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/en/competitions/23246