Arma Ratsatalus toimusid Lääne-Virumaa takistussõidu meistrivõistlused

Kõrgema klassi parimad. Foto: Tiina Nipitiri

20.augustil toimusid Arma Ratsatalus takistussõiduvõistlused, mille raames selgusid ka Lääne-Virumaa parimad ratsanikud takistussõidus. Võistluspäeva jooksul hüpati seitsmes arvestuses, takistuste kõrgused olid 75-105 cm. MV parimad selgitati kolmes arvestuses – väike, keskmine ja kõrgem klass.

Võistluspäeva alustati 75 cm parkuuriga, mõõtu võeti kahes arvestuses. Avatud arvestuses oli võistlustules üksteist paari, vigadeta lõpetas neist kolm. Kiireima ajaga viisid võidu koju Ksenja Mihnovitš (Estreka) ja Pegasus, teise tulemuse said kirja Triinu Vasiljeva (Viru Ratsu) ja Ferdinand, kolmandad olid Pilleriin Anastasia Anipai ja Berlin. Meistrivõistluste arvestuses Väikeses klassis oli meistritiitlit püüdmas kaksteist paari. Meistritiitli väärilise esituse tegid Jelizaveta Odnenko (Viru Ratsu) ja Forita, teise poodiumi koha sõitsid välja Kätiliis Tiinas (Viru Ratsu) ja Faraonas, pronksile tulid Marie Küüsmaa (Viru Ratsu) ja Tinkerbell J.

Sarnaselt eelmise parkuuriga, hüpati ka 85 rajal kahes arvestuses. Avatud arvestuse võidu noppisid Laura Dengo (Viru Ratsu) ja Absolutely Fabulous. MV arvestuse Keskmises klassis oli kahefaasilisel rajal vigadeta sooritusi vaid kaks. Kiirema ajaga sõitsid end kuldmedalile Kristel Väljak (Viru Ratsu) ja poni Fruty, teise tulemuse said kirja Riina Osipenko (Viru Ratsu) ja Lagosas, kolmanda koha väärilise sõidu tegid Kerttu Kutsar (Viru Ratsu) ja väikeponi Fanta.

90/100 cm handicap rajal selgusid parimad jällegi kahes arvestuses. Avatud sõidu arvestuses pääses ümberhüpetele vaid üks paar, kusjuures hüppas paar puhtalt ka ümberhüpetel – esikoha said Emmamarie Marleen Talivee (Lahemaa HK) ja Rips. MV arvestuses krooniti parimad Kõrgemas klassis, kus osales kaksteist paari. Meistritiitli omanikeks said Viivika Liimann (Estreka) ja  poni Viko. Teise koha teenisid Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Ice De Wiqui, pronksmedalile tulid Helen Turban (Viru Ratsu) ja ISabel De Wiqui.

Võistluse viimane lahing toimus kõrgusel 105 cm, ümberhüpetele pääses selles sõidus esikolmik. Ümberhüpetele pääsenud paarid näitasid ka teises voorus eksimusteta sooritusi. Kiirema ajaga noppisid esikoha Helena Kirsch (Viru Ratsu) ja Painted Lady.

Helena Kirsch ja Painted Lady. Foto: Tiina Nipitiri

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/8881/Tulemused.pdf?1597945900