Armal peeti Eesti meistrivõistlused poniklassi kestvusratsutamises

EMV medalikolmik. Foto: Arma ratsatalu

Möödunud laupäeval toimus Arma ratsatalus kestvusratsutamise võistlus, mille raames selgus ka poniratsanike Eesti meister.

Korraldaja Mare Kalme sõnul oli ilm võistluse pidamiseks suurepärane ja võistlus sujus ladusalt. Poniklassi medalijahile läks kaheksa võistluspaari, kellest vaid kolm suutsid võistlusel tulemuse kirja saada. 56 km rada oli mitmekesine ja tehniline, nagu Arma võistlustel tavaks. Sõita tuli väga erineval pinnasel ja valida sobiv tempo iga lõigu jaoks. “Kellel kujunes sõit liiga kiireks ja ei jõudnud taastumisaja sisse, kel lihtsalt valeotsus ja kiirustamine enne viimast vet. kontrolli ning osad sõitjad langesid ka välja lonkega,” kommenteeris Kalme.

Võitjaks tuli terve päeva eesotsas sõitnud vaid 10-aastane Iti Tikk hobusel Pirate Kassarist, kes sai tasuks Eesti meistrivõistluste kulla. Hõbedase koha saavutas kodutallis võistelnud Liispet Kilumets (treener Mare Kalme) hobusel Pegasus ja pronksile tuli Silvia Loorits (treener Egle Kalev) hobusel Salsa, Tartu Ratsakoolist.

Armal võisteldi ka avatud klassides. 56 km tuli esimeseks Jasmin Viinamägi hobusel Maher ox, 86 km distantsi võidu saavutasid Eveli Pärna ja Ragazza.