Aspirin ja Katriin Sild lõpetasid noorhobuste MM-i puhta krossiga, võitis Izzi Taylor ruunaga Monkeying Around

Pühapäeval jõudsid Prantsusmaal Le Lion d’Angers’is lõpule noorhobuste maailmameistrivõistlused kolmevõistluses, kus kuueaastaste hobuste võistlusklassis esindas Eestit Katriin Sild ja 6-aastasel Aspirinil. Paar sai lõpptulemuseks kirja 30. koha.

6-aastaste hobuste arvestuses osales kokku 47 hobust 20 riigist üle maailma. Eesti sporthobuse Aspirini (Agrovorm`s Amerigo/Cavalier, kasvataja ja omanik on OÜ Rannaküla Tall) koos ratsaniku Katriin Sildiga on tänavu edukalt võisteldud nii Eestis kui lähiriikides, hooaja finaaliks oli südi esinemine noorhobuste MM-il.

Võistlust alustati koolisõiduga, kus Eesti võistluspaar sai tulemuseks 63,10%, mis andsid 55,3 miinuspunkti, mis andis 42. koha. Järgnevate aladega tõusis Eesti paar üha kõrgemale. Tugevaks saavutuseks tuleb pidada krossi, kus paar endale vigu ei lubanud ja see tõstis nad koheselt 32. kohale. Kohapeal viibinud ja isegi neil radadel võistlenud ning täna rohkem rajameitsrti ning tehnilise delegaadi ametit pidav Mikk Nõmm mainis, et kuigi krossilt tuli palju nulle, ei olnud suggi tegemist lihtsa rajaga.

Stiilinäide Mondal du Lion krossitakistustest; foto Heli Varik

Viimasel võistluspäeval peetud takistussõidus meie sportlastel maha küll kaks latti, mis andis neile lõpptulemuseks 63,3 mp, kuid tulemus tõstis neid siiki veel kahe koha võrra ning nii lõpetasid Sild ja Aspirin võistluse 30. positsioonil.

Kuldmedali sai 6-aastaste hobuste arvestuses hannoveri ruun Monkeying Around (Bertoly W/Donnerhall), kelle ratsanikuks britt Izzy Taylor. Paar juhtis võistlust esimesest võistlusalast peale ning ei loovutanud esikohta kellelegi. Teise koha võttis saksa ratsahobusel Bob Chaplin (Cashell/Silver Jasper) tuntud Austraalia sõitja Paul Tapner ning kolmas oli prantsuse hobusel Birmane (Vargas de STD Hermelle/Diamant de Semilly) prantslane Thomas Charlile.

Samas peeti ka 7a hobuste MM, kus osales 58 hobust ja kus kulla saavutas prantslane Astier Nicolas anglo-araabia hobusel Alertamalib’or (Yarlands Summer Song/Prince Igor), kellele järgnesid oma teise medali võitnud Izzi Taylor iiri sporthobusega Direct Cassino (Cassino/Ceredigion) ning hispaania hobusega Yacabo BK (Lacros/Histeo) võistelnud UUs-Meremaa superstaar Andrew Nicholson.