Audruranna Väike Karikas alustas kolmandat hooaega

Audruranna ratsaspordiklubi ja Sassi Talu eestvedamisel viiakse kodutallis juba mitmendat aastat läbi ERLi kalendrisse mittekuuluvaid võistlussarju "Audruranna väike karikas takistussõidus" ja "Audruranna väike karikas koolisõidus", mille esimesed etapid toimusid tänavu 24.-25. novembril.

24. novembril alustati koolisõiduga. Tiina Kuusmannil ja Külli Arumäel tuli hinnata kolme skeemi, milles astus üles tubli hulk võistlejaid. 25. novembril peeti aga takistussõiduvõistlus, mille kavas oli kolm parkuuri kõrgustel 50-85 cm. Võistlejaid oli kogunenud Vändra, Pärnumaa, Ruttar, Märjamaa, Viljandimaa ja Black Stallion ratsaklubidest.

Laupäeval alustati skeemiga ABC 1-2, milles osales 9 võistluspaari. Parima tulemuse saavutas Audruranna klubi esindaja Meril Jerofejev Ironil (59,079%). Talle järgnesid Anette Rallmann hobusel Aares, samuti Audruranna klubist, ning Maian Kesküll hobusel Ruttar II (Ruttar RSK).

Skeemis A6 läks kolmikvõit 15 osaleja seas korraldajaklubile. Esikoha pälvis Johanna Ojandu Talismanil tulemusega 62,250%. Teise ja kolmanda koha vahed olid väga väiksed, kuid pisut parema tulemuse sõitis siiski välja Elis Pill Hondal, jättes kolmandaks Maarja Liisa Nõmme hobusel Hippos.

ABC 2-3 skeemis tegi taas parima soorituse Johanna Ojandu, kuid sedapuhku hobusel Aares, ning seda päeva parima tulemusega 65,288%. Ka siin läks teine koht Elis Pillile Hondal, kolmas aga Merlin Gustavsonile (Audruranna) Viikingil.

Merlin Gustavsson hobusel History. Foto: Kädi Orav

Pühapäeva madalaimas parkuuris, kus takitsused vaid 50 cm, hinnati nende ratsutajate stiili, kes pole varem sõitnud 70 cm-st kõrgemaid parkuure, ning võitmiseks pidi loomulikult sõitma eriti korrektselt. Hindajaks oli Mikk Nõmm. Enim stiilipunkte (83) kogus 13 osaleja seast Märjamaalt tulnud võistleja Romi Buusmann hobusel Rannapoiss. 81 punkti pälvis koduklubi võistleja Anni Tamberg Elfaril.

Stiilisõidu autasustamine. Roseti pälvivad muuhulgas ka Tõnu Tõnov ja Gännon. Foto: Kädi Orav

Järgmine parkuur peeti kõrgusel 70 cm ning see oli juba avatud kõigile soovijaile, keda oli kokku tervelt 28. Võit läks sedapuhku taas Märjamaale Stella Bret Mesilale hobusel Rummu Jüri. Vaid napi 81 sajandiksekundiga kaotas talle teiseks tulnud Ruttar RSK esindaja Katrin Melts Rodotendronil. Kolmas koht jäi Meril Jerofejevi ja Ironi näol Audruranna klubile.

Päeva kõrgeimast parkuurist 80-85 cm võttis osa 22 paari. Kindlalt võttis esikoha Helina Lusti Filipposel, jättes teiseks Meril Jerofejevi Ironil ja kolmandaks samuti kodutallis võistleva Johanna Ojandu Talismanil.

Võistlusega tähistas Sassi Talu ühtlasi oma 15ndat sünnipäeva. "Meil on 7.novembril sünnipäev, seega on kujunenud traditsiooniks, et esimene etapp on meil sünnipäevaetapp. Kahjuks ei saanud kuu alguses paljud võistlejad meile tulla, seega pidime leidma korralduseks sobivama aja," kommenteeris talu perenaine Malle Aava, kes oli positiivselt üllatunud koolisõiduvõistlusel osalenud paaride rohkusest. "Kui takistussõidus on juba tavaline 20-30 paari sõidu peale, siis koolisõidus on osavõtt alati olnud tagasihoidlikum. Seekord oli tore näha nii mitmeid võistlejaid väljastpoolt."

Küsimusele, kas midagi on sünnipäevaetapil ka teistmoodi, vastas Aava, et loomulikult süüakse ühiselt ära sünnipäevatort. "Traditsiooniliselt lõpeb iga võistlus ühise söögilaua taga, kuid sünnipäeval pakume ikka lisaks torti ka. Lapsed väga ootavad neid üritusi. Me teeme küll kõik oma jõududega – kes parasjagu hobuse seljas olema ei pea, läheb lippuriks või uksevalvuriks – aga usun, et saame võistluste korraldamisest palju rõõmu."