Audruvis Outdoor Champions Tour sai imekauni lõpu

Janely Saar ja Ilsonne auringil Foto: Audruvis Sport Horses

Leedus Audruvise spordikompleksis korraldati sel suvel võistlussari nimega Audruvis Outdoor Champions Tour. Selle raames peeti kaks etappi ning finaal ja arvestust peeti neljal alal: Bronze Tour, Silver Tour, Gold Tour ja Diamond Tour. Bronze Tour peeti kõrgusel 105 cm, Silver Tour 115 cm, Gold Tour 125 cm ja Diamond Tour kõrgusel 135 cm. Meie sportlased võtsid kõikidest etappidest edukalt osa. Finaal peeti 20. augustist 24. augustini ning ka sealt tuldi tagasi mitmete heade ja väga heade kohtadega. 

Kõige paremini läks kogu võistlussari Janely Saare ja Ilsonne v Bareelhofi jaoks, kes võitsid kokkuvõttes Gold Touri, edestades teise koha omanikku 26 punktiga, mida on väga palju, arvestades asjaolu, et teist ja kolmandat kohta lahutas vaid üks punkt. Olgugi et neil finaalis Gold Touri sõitudes kõrgele auhinnalisele kohale tulla ei õnnestunud, tegid nad finaalis piisavalt hea tulemuse, et esimestel etappidel kogutud punktidega teisi niivõrd suurelt edastada.

Janely Saar (keskel) autasustamisel
Foto: Audruvis Sport Horses

Teise väga hea tulemuse tegi karikasarja arvestuses Berit Lehtsaar hobusega Solei Solei. Nemad tulid Diamond Touril kokkuvõttes väga kõrgele teisele kohale. Finaalvõistluse raames tuli Berit esimesel päeval 135 cm kõrguses parkuuris C Qastaniaga teiseks ning Solei Soleiga neljandaks. Finaalis napsas ta 135 cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris Solei Soleiga kolmanda auhinnalise koha ning sellega oli üldarvestuse teine koht kindel.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei autasustamisel.
Foto: Audruvis Sport Horses
Berit Lehtsaar (paremal) autasustamisel
Foto: Audruvis Sport Horses

Lisaks üldvõitudele saavutasid eestlased ka mitmeid teisi auhinnalisi kohti.

NELJAPÄEV, 20. august

Kiirus-puhtus parkuuris kõrgusel 60 cm võtsid eestlased kaksikvõidu: esimeseks tuli Trinity Õismets hobusel Wilhelmina ning teiseks Loore Mets hobusel Wise Guy.

Trinity Õismets auringil
Foto: Audruvis Sport Horses

Kõrgusel 80 cm tuli teisele kohale Birgit Adler hobusel Mexicana.

REEDE, 21. august

Päeva alustati taas kõrgusel 60 cm, kus teisele kohale tuli Trinity Õismets hobusel Wilhelmina ning kolmandale Keidi Mariin Tomson hobusel Micastro de Polli.

LAUPÄEV, 22. august

Kolmandal võistluspäeval suutis 60 cm kõrguses parkuuris olla taas kõige kiirem Trinity Õismets hobusel Wilhelmina. Võit tuli meile ka kõrgusel 80 cm, kui kõige kiirema sõidu tegid Annabel Sohlu ja Ohara.

Lisaks tuli meile võit ka 105 cm kõrgusest ümberhüpetele peetud Bronze Tour finaalsõidust ning seal oli kõige kiirem ja puhtam 64 võistluspaari hulgas Mariete Tamm hobusel Picasa.

Võidu tõi meile ka kõrgus 115 cm, mis peeti samuti ümberhüpetele. Seal tegi kiire ja ilusa sõidu Johanna Jürisson hobusel Ninety-Nine.

Johanna Jürisson ja Ninety-Nine

PÜHAPÄEV, 23. august

Viimane võistluspäev tõi meile esimese kõrge auhinnalise koha parkuurist kõrgusel 140 cm, mille Berit Lehtsaar ja C Qastania sõitsid ühe väikese veaga teises faasis ning lõpetasid kolmandal kohal.

Lisaks Beriti ja Solei Solei eelnevalt mainitud kolmandale kohale Diamond Touri finaalis, tuli seal neljandale auhinnalisele kohale Maarja Martinson hobusel Kragbech’s Celica.