Augusti viimasel nädalavahetusel toimusid takistussõiduvõistlused Valgeranna ja Pallase Tallides

Reedese ja laupäevase 120 cm parkuuri võitjad, Eggersmanni juunioride suvise rändkarika võitjad – Maria Espenberg ja Rolex. Foto: Kristhel Vaht

Valgeranna Karikas toimus kolmepäevasena, 27.-29. augustil. Pallase Tallides toimusid 29.augustil Eesti Tõugu Hobuste Meistrivõistlused, tulemustest saab lähemalt lugeda juba varem Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist.

Valgeranna Karikal viidi läbi 16 parkuuri, võistluse kõrgeimad parkuurid toimusid kõrgusel 120 cm. Kolme päeva jooksul tehti kokku 560 starti.

Reedest võistluspäeva alustati 70 parkuuriga, kus hüpati puhtusele ja ideaalajale. Võidu noppisid Johanna Mirell Tamm (Vändra RSK) ja Maurus. 80 cm parkuuri parimad selgitati 58 osaleja seast, eksimusteta lõpetas neist kolmkümmend neli paari. Tihedas konkurentsis tegid võidu väärilise esituse Ann Küünemäe (RSK KRT) ja Ressi. 90 cm parkuuri võitsid kiire ajaga Karita Beilmann (Valgranna RKS) ja Retro.

Reedese võistluspäeva eelviimane parkuur toimus 100/110 cm kõrgustel, sõidus osales kakskümmend kuus sportlast. Parima sooritusega lõpetasid Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II. Reedesele võistluspäevale pandi punkt 120 cm rajaga, kus eksimusteta sooritusi oli vaid kaks – võidu väärilise esituse tegid Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex, teise tulemuse said kirja Kärol Järviste (RSK Ruttar) ja Hup, kolmanda tulemuse sõitsid ühe veaga Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo.

Ka laupäevast võistluspäeva alustati 70 cm rajaga, jällegi hüpati ideaalajale ja puhtusele. Selles sõidus sõitsid end esikohale Lorette Viirmaa (ESHKS) ja Easy Berry. 80 cm puhtus-kiirus parkuuris ei jäid esikohta jagama Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Vapper ning Kendra Loose (RSK Ruttar) ja Revilla.

Jokkeri ja tõusva raskusega 90 cm parkuuris selgusid parimad kahes arvestuses. Avatus arvestuses lõpetasid esikohal Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Haribo. Harrastajate arvestuses olid parimad Olga Russovitš (SA Tallinna RK) ja Exxon.

100 cm puhtus-kiirus parkuuris olid võidukad Carola Lõhmus (Valgeranna RSK) ja Claudette Z. 110 cm parkuuris osales 19 paari, nende hulgast olid parimad Taisi Viire (Pärnumaa RSK) ja Baleriin.

Laupäeva eelviimane parkuur oli juunioride päralt, kui sõideti I osavõistlus Eggersmanni Suvise Rändkarika omaniku selgitamiseks. Mõõtu võeti 115 cm parkuuris, hüpati tõusva raskusega ja jokkeriga rada. Võistlustules olnud kahekümnest paarist, lõpetas maksimum punktidega seitse paari. Kiireima ajaga vormistasid endale võidu Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex, teise tulemuse said kirja Liis Tishler (RK Ruila Tall) ja Ilady, kolmandad olid Lembe Hunt (SA Tallinna RK) ja Moon Way.

Laupäevase võistluspäeva viimaseks parkuuriks oli rajameister üles sättinud 120 cm raja, kus osales 19 paari. Vigadeta sooritusi oli sõidus neli – esikoha viisid jällegi koju Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex, teise tulemuse väärilise esituse tegid Taisi Viire (Pärnumaa RSK) ja Baleriin, kolmandad olid Mia Mai Laisaar (SA Tallinna RK) ja Dynamit. Neljanda puhta soorituse said kirja Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Breezer LT.

Pühapäeval olid esimesena võistlustules 80 cm puhtus-kiirus parkuuri võistlejad. Kahekümne viie osaleja seast tegid parima soorituse Ann Küünemäe (RSK KRT) ja Ressi. 90 cm avatud arvestuse parkuuri võitsid Laureen Piirak (Valgeranna RSK) ja Mexicana, harrastajate arvestuses olid parimad Riho Viik (Vändra RSK) ja Oberon. 100 cm puhtus-kiirus parkuuris tegid konkurentidele silmad ette Älis-Sille Hein (Tondi RSK) ja Essential De Muze K.S.H..

110 cm parkuuris osales kakskümmend kuus paari, vigadeta sooritusi oli kaheksa. Esikoha väärilise sõidu tegid Taisi Viire (Pärnumaa RSK) ja Baleriin. Juunioride suvekarika II osavõistlus hüpati 120 cm kõrgusel. Ainsa vigadeta sooritusega olid võidukad ka sel korral Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex. Koondarvestuses võitsid Eggersmanni Juunioride Suvise Rändkarika Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex, teisel positsioonil lõpetasid Liis Tishler (RK Ruila Tall) ja Ilady, kolmandad olid Lembe Hunt (SA Tallinna RK) ja Moon Way.

Eggersmanni suvise juunioride rändkarika omanikud – Maria Espenberg ja Rolex. Foto: Kristhel Vaht

Võistlusele pandi punkt 120 cm parkuuriga, kus võitu oli püüdmas 13 osalejat. Napi võidu võtsid Hanna-Marie Vabaoja (Tondo RSK) ja Golden Grace K Katariina Tomanni (Tondi RSK) ja Dexteri ees – paare jäi lahutama 0,40 sekundit. Kolmanda tulemuse said kirja Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa RSK) ja Fabious JS.