Augustikuu Oma Hobu ilmus just äsja!

Suvi on ikkagi rohkem tegutsemisteks ja lugemiseks tavaliselt napib aega. Eriti veel tänavuse suurepärase suve puhul. Kuid augustis hakkavad päevad kiiresti lühenema ja pimedat aega tuleb juurde – nüüd on hea lüüa lahti uus ajakirja Oma Hobu number.

Millest siis seekord juttu tuleb? Uues numbris on pisut enam lugusid ratsaspordist nii meilt kui mujalt. Pikemalt teeme juttu suve hakul Ruilas toimunud Ruila kevadtuurist ning juba suurte traditsioonidega Finnderbyst. Kestvusratsutajad võistlesid Leedumaal ja kolmevõistlejad Niitväljal. Viljandimaal aga jagati esmakordselt välja Paemurru Karikaid – ka sellest on värskes numbris pildireportaaž.

Teenekas Soome koolisõitja Heidi Svanborg-Lodman, kes nüüd Eestis elab, tutvus Rahulas eesti tõugu hobusega Apollo – mida ta arvab meie hobusest ja tema võimalusest ratsaspordis – sellest värskes augustinumbris. Väga põnev on ka Raigo Kollomi artikkel ülihobustest, kus vaatluse all maailma koolisõidu tipphobused Totilas ja Matine.

Järgnevad meie juba traditsioonilised järjejutud: Peeter Viiard räägib seekord aretusest ning Atheena blogis valmistutakse esimesteks võistlusteks.

Veel on juttu hobuste seleenivajadusest, märade paaritamisest, aga ka sellest, kas lähisuguluspaaritus vähendab märade viljakust.

Rubriigis "Laiast maailmast" viib Liis Liblikmaa suurepäraste piltidega kaunistatud loos meid Hispaania kuulsamale hobušoule Feria del Caballo. Reisihuvilistele aga tutvustame seekord võimalusi matkata ratsa vanal Liivimaal – Lõuna-Eestis ja Põhja-Lätis.

Põnevat on enamgi – ajakirja maht on tasahilju kasvanud 100 leheküljeni, kõigest siin juttu ei jõua teha. Mõni üllatus peab ju ka jääma.

Kel Oma Hobu pole veel tellitud, saavad uue numbri osta suurematest kaubanduskeskustest. Kindlam viis siiski alati uus number saada on tellida Oma Hobu koju.

Head lugemis- ja avastamisrõõmu!

Ago Ruus,

peatoimetaja

Ago Ruus