Augustikuu Oma Hobu jõudis lugejateni

Seekord on üsna palju suvist lugemist. Mahuka intervjuu persoon on augustikuu juubilar Raigo Kollom. Mees, kes on senini ikka rohkem ise kirjutanud teistest, vastab nüüd Anneli Sihvarti küsimustele.

Kuid ka selles numbris ei puudu Raigo lood – neid on isegi rohkem kui muidu. Ratsaspordi lehekülgedel teeb ta asjaliku tagasivaate FEI MK etapile Ruilas, aretusrubriigis tutvustab uusi täkke sporthobuste aretuses, ajalookülgedel jätkub ekskursioon takistuste ajalukku ning lõpuks (ja kõige mahukam) on Raigo Kollomi reisikiri sel kevadel toimunud kohtumistest Donimaa hobusekasvandustes.

Talliloos käime külas Järlepa mõisatallis, mis on kindlasti üks omanäolisemaid Eestimaal. Spordisuve tipphetked leiavad kajastamist pildireportaažidena mitmel leheküljel. Hobusetõugudest tutvustame seekord friisi hobust.

Jätkame ka silmapaistvate hobuste portreedega – augustinumbri kangelaseks on eesti hobune Rokit. Seesama kunagine metsik ja isepäine hobune esindas just äsja Eestit Euroopa meistrivõislustel ponispordis – koos Marii-Heleen Raidmetsaga startisid nad koolisõidus. Õpetlik lugu!

Meie kõrval on võimekaid hobuseid kindlasti üksjagu. Kuidas neid ära tunda ja õigete treenerite juurde sokutada?

Kõigest siinkohal rääkida ei taha. Mõni üllatus võiks jääda ka selleks hetkeks, kui lugeja värske ajakirjanumbri kätte võtab. Soovin kõigile meeldivaid kohtumisi Oma Hobu seltsis ja kaunist suve jätku.

Lugupidamisega,

Ago Ruus, peatoimetaja

Ago Ruus, Oma Hobu peatoimetaja