Austraallased ruulivad: Burghley kolmevõistlust juhib Burton, Breda MM-i Exell

Kahel Euroopas peetaval suurvõistlusel on seljataga koolisõidupäevad ärast mida asuas Burghley`s peetavat kolmevõistluse FEI Classics finaaletappi juhtima austraallane Cristopher Burton hobusega Nobilis 18, Bredas peetavat neljarakendite MM-i tema kaasmaalasest tiitlikaitsja Boyd Exell.

Bredas võttis tiitlikaitsja Boyd Exell koheselt sisse liidrikoha, lõpetades koolisõidu vaid 33.15 karistuspunktiga. Normandias oli parim jänki Chester Weber, kes sel korral leppis koolisõidu järgselt kolmanda kohaga, mille andis tulemus 40.94. Ameeriklase ja austraallase vahele platseerus eurooplane, hollandlane, IJsbrand Chardon, kelle sooritust hinnati 36.87 karistuspunktiga. Kuna neljas oli hollandlane Koos de Ronde ja viies sama maad esindav Normandia individiuaalne pronks Theo Timmermann, asus võistkondlikult kindlaks liidriks Madalmaade koondis. Neile järgneb USA ning kolmandana Austraalia. Täna on kavas maraton.

Boyd Exell asus Bredas juhtima sama kindlalt kui Burghley`s tema kaasmaalane Burton; foto Krisztina Horvath/Hoefnet

Breda kodulehekülje leiate aadressilt http://www.outdoorbrabant.nl/programma-2016/startlijsten-uitslagen

Burghley CCI4* kolmevõistluses oliavapäeva järel kindel liider sakslanna Bettina Hoy hobusega Designer 10 tulemusega 34.5, mida peeti sedavõrd heaks, et eeldati paari kindlat edu ka kokkuvõttes. Prognoosid siiski ei täitunud, kuna Austraalia paar Christopher Burton ja Nobilis 18 sõitsid välja tulemuse vaid 30.2 miinust ning võtsid sellega liidrikoha üle. Kolmandana läheb krossile viiekordne Burghley võitja Andrew Nicholson Uus-Meremaalt hobusega Nereo, seda tulemusega 35.2. Nicholson murdis mäletatavasti mullu kaela ning 55aastane sportlane ei uskunud, et enam naaseb kõrgseltskonda, kuid siin ta nüüd on! Huvitava faktina toome ära sellegi, et liidri Burtoni 11aastase Nobilise on omal ajal sadulasse pannud ja ratsastanud maailma tänane esinumber Michael Jung.

Burghley kodulehekülje leiate aadressilt http://www.burghley-horse.co.uk/