Austrias selgusid noorte, juuniorite ja laste meistrid takistussõidus

Eile lõppesid Austrias Wiener Neustadt`s tänavused Euroopa meistrivõistlused noorte, juuniorite ning laste takistussõidus, millest võtsid osa eestlased Mariel Isok ja Kristin Johanna Koppelmaa.

Noorte kirkaim medal tuli tänavu Rootsimaale, mille saavutasid Ebba Larsson ja Waterford, kelle tulemuseks peale viit osavõistlust jäi 2.6 karistuspunkti. Hõbe ja pronks läksid Saksamaale, vastavalt Kaya Lüthi ja Pret A Tout ning Guido Klatte ja Qinghai. Juuniorite medalikolmiku moodustasid prantslanna Camille Conde Ferreira ja Pirole de la Chatre ning britid Harry Charles hobusega Vivaldi du Dom ja Millie Allen hobusega Balou Star. Laste kulla viis Iirimaale Jennifer Kuehnle hobusega Chaitanya 2, sarnaselt noorteklassiga läksid siingi hõbe ja proks Saksamaale, mille saavutasid Calvin Böckmann ja Caravella Z ning Piet Menke ja Cesha Old.

Koondiste arvestuses saavuts´asid kuldmedalid noortes belglased, juunior- ja lasteklassis viidi võistkondlikud kullad Saksamaale.

Meriel sai mäletatavasti noorte klassi 1. kvalifikatsioonis, kus hüpati Tabel C põhimõttel 145 cm kõrguseid takistusi, 74nda tulemuse 79 osaleja seas. Diamond 4 Everiga saadi seal kirja 12 karistussekundit, mis andis kokku ajaks 102,55 sekundit. Teises kvalifikatsioonis oli takistuste kõrgus juba 150 cm, siin saadi esimeses ringis kirja 24 kp ajaga 75,53, mis viis nad 72. kohale. Teise ringi läks Meriel küll hüppama, kuid loobus.

Juuniorite klassis võistlev Kristin hüppas EM-l hobusega Catero. 140 cm kõrguste takistustega 1. kvalifikatsioonis oli kokku 110 startijat, meie paar jäi 97. kohale tulemusega 12 kp ja 94,95 karistussekundit. Teine kvalifikatsioon toimus samal kõrgusel, kuid siin tõrguti mõlemas voorus välja ja tulemust kirja ei saadud.

Mõlemad meie sportlased osalesid laupäeval lohutussõitudes, kus Meriel ning Diamond 4 Ever saavutasid puhtusele ja kiirusele peetud 140cm kõrgustel takistustel kaheksa karistuspunktiga auhinnalise üheksanda koha. Juuniorite lohutussõit peeti kõrgusel 130cm, selle lõpetas Kristin Johanna hobusega Catero nelja karistuspunktiga.

Kõik Austrias peetud EM-i tulemused leiate aadressilt http://www.lake-arena.at/euro2015