Avalikustati Olustvere rahvusvahelise rakendivõistluse juhend (VIDEO)

Eile sai Rahvusvahelise Ratsaspordi Liidu (FEI) poolt lõpliku kinnituse Eestis esmakordselt toimuva rahvusvahelise rakendispordivõistluse juhend. Ajalooline võistlus leiab aset Olustveres 29.-31. juulini.

Eesti rakendisport on aastaid olnud pidevas tõusutrendis, meie kutsarid on jõudnud rahvusvahelisele tasemele ning aeg on küps korraldada Eesti esimene rahvusvaheline rakendispordivõistlus. Koostöös Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooliga leiab ajaloolisel Olustvere mõisa territooriumil aset rahvusvahelisele CAI1* ja CAI2* tasemetele vastav mõõduvõtt. 1* tasemel pakutakse võimalust võistelda nii hobuste kui poniklassis ühestel rakenditel, paaridel kui ka neljarakenditel. Viimaseid peaks välja tulema vähemalt üks. Tasemel 2* osalevad nii hobuste kui ponide paarid ja ühesed rakendid.

Kui tingimused kooli- ja täpsussõiduks on Olustvere kooli ratsaväljakutel olemas, siis rahvusvahelisele standardile vastav maratonirada tuli ehitada. Tööd selles osas algasid rahvusvahelise rajameistri Marek Zaleski (Poola) juhtimisel maikuu teises pooles. Zaleski on tänavuseks võistluseks kavandanud kolm püsitakistust, millele lisatakse kolm teisaldatavat. ERL-i rakendispordi manageri Marko Villemsoni juhtimisel töötanud brigaad, kus kandvaks jõuks Olustvere koolipoisid ning Paides baseeruva ehitusettevõtte KEK-i Ehitus töötajad, on tänaseks püstitanud püsitakistuste karkassid, käib postide ühendamine laudadega, fikseerimaks tulevaste väravate potensiaalsed asukohad. Värvkatte saavad takistused plaani kohaselt juunikuu jooksul.

Korraldajad ootavad võistlusele paarikümmet ekipaaži, lisaks Eesti sportlastele on huvi üles äratanud kutsarid Soomest, Lätist ja Leedust, välistatud ei ole ka poolakate ja venelaste osalemine. Rohkem informatsiooni Olustvere võistluse kohta leiate ürituse koduleheküljelt http://olustveredrivingcup.ee/et/esileht/

Võistlusjuhend on leitav ürituse kodulehelt, samuti Ratsanetist ja FEI koduleheküljelt.