Avalöögi sai uus Global Champions hooaeg, Epaillard ja Shanghai Swans parimad Dohas

Julien Epillard ja Usual Suspect d’Auge. Foto: Stefano Grasso/LGCT
Sel nädalavahetusel said Dohas alguse järjekorras 14. Longines Global Champions Tour’i ning neljanda Global Champions League’i hooajad, koondnimega Global Champions. Seoses lisandnud etappidega algas võistlussari sel hooajal juba märtsi alguses ning esimestena said suured võidud kirja Julien Epillard (Usual Suspect d’Auge) ning Shanghai Swans (Daniel Deusser ja Pius Schwizer).

Alanud hooajast

Nagu juba eelnevalt mainitud, on LGCT jaoks tegemist 14. hooajaga ning GCL tähistab oma neljandat sünnipäeva. LGCT on teadupärast nö tavaline võistlus, kus sportlased võistlevad igaüks enda eest ehk individuaalselt ning iga etapp kulmineerub Grand Prix’ga, kuhu kvalifitseeruvad eelnevast sõidust 35 parimat. GCL raames lähevad vastamisi aga erinevate maade sportlastest moodustatud kaheliikmelised meeskonnad, kes võistlevad kahel osavõistlusel, mis peetakse erinevatel päevadel. Tiime on sel aastal kokku 16.

2019. aastal on kavas rekordilised 20 etappi. Hooaeg algab Dohas, mis on tavaliselt olnud võistlussarja viimane peatuspaik ning sellele järgnevad näiteks sellised linnad nagu Mexico City, Miami, Shanghai, Paris, London ja Rooma. Uutest tulijatest on võistluskarusselliga liitunud Stockholm (14.-16.06), Montreal (20.-22.09) ja New York (27.-29.09). Viimases jagatakse välja ka hooaja üldvõitjate tiitlid. 21.-24.11 leiavad Prahas taaskord aset suurejoonelised play-off’id, kuhu kvalifitseeruvad kõik LGCT GP’de võitjad ning GCL tiimid.

Võistlusväljak Al Shaqab ratsakeskuses. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Avalöök Dohas

Suurejoonelises Al Shaqab ratsakeskuses tulede valgel peetud LGCT Grand Prix pakkus omajagu põnevust. Esimeseks Grand Prix’ks oli Uliano Vezzani ehitanud hiiglaslikule liivaväljakule 500 m pikkuse raja, millel oli 13 takistust, neist kaks süsteemid. Üsna ruttu sai selgeks, et enim peavalu tekitab viiendaks takistuseks olnud okser ja sellele järgnenud kahene lattaed-okser süsteem, mis kustutas paljude lootusi. Julien Epaillard ja Usual Suspect d’Auge olid esimesed, kes läbisid põhiparkuuri puhtalt ning neile lisandus veel vaid neli sportlast: Alberto Zorzi, Frank Schuttert, Nicola Philippaerts ja Ben Maher.

Nicola Philippaerts ja H&M Chilli Willi. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Ümberhüppeid alustanud prantsuse paar näitas koheselt kiiret ja puhast sõitu. Kui neile järgnenud Zorzil (Contanga) ja Schuttertil (Chianti’s Champion) ei õnnestunud kõiki latte kobadele jätta, jäi tulla vaid kahel sportlasel. Nicola Philippaerts ja H&M Chilli Willi tegid ilusa vigadeta soorituse, kuid olid selgelt esikohast aeglasemad. Viimasena tulid platsile eelmist hooaega valitsenud Ben Maher ja Explosion W, kelle peale olid vast enamus julgelt oma panused teinud. Pinge kasvas, kui tempoka sõiduga jõuti finišile aina lähedamale, kuid Maheri nägu ütles viimaselt tõkelt maandudes kõik. Võidust jäi neid lahutama 44 sajandikku ning neil tuli leppida teise kohaga.

Ben Maher ja Explosion W. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Epaillard, kes teenis esimesena pääsme LGCT Super Grand Prix’sse Prahas, oli pressikonverentsil ülimalt õnnelik. “Tänane on täiesti uskumatu. Plaanisin starti tulla teise hobusega, kuid mõtlesin ümber ning olin juba põhiparkuuri puhta soorituse üle väga üllatunud. Olin esimesena ümberhüpetel ega mõelnud võidu peale, kuid tulemus tuli fantastiline!” sõnas sportlane.

Antud momendil moodustab GP esikolmik ka üldarvestuse tipu. Julien Epillard võttis Dohast kaasa 40 punkti, talle järgnevad Ben Maher 37 ja Nicola Philippaerts 35 punktiga.

GCL ei hoidnud dramaatilisusega samuti tagasi. Kui esimesel osavõistlusel sai näha ohtralt puhtaid sõite, siis teine osavõistlus keeras seisu üpriski peapeale. Lõppvõistlusele liidrina vastu läinud Monaco Aces (Jos Verlooy ja Marlon Modolo Zanotelli) kukkusid kolinal 10. kohale, samas kui kolmandal positisioonil olnud Shanghai Swans (Daniel Deusser ja Pius Schwizer) suutsid ainukestena taaskord vigu vältida ning võitsid etapi. Valkenswaard United (Bertram Allen ja Frank Schuttert) ei pruugi küll alati võita, kuid aasta aasta järelt jõuavad meeskonna esindajad pea igal etapil poodiumile ning seekord lõpetati teisena. Kolmanda koha üle sai rõõmustada New York Empire (Scott Brash ja Hans-Dieter Dreher). Teise ja kolmanda koha omanikud lõpetasid mõlemad koondtulemusega neli karistuspunkti.

Võidukad Shanghai Swans esindajad Daniel Deusser ja Pius Schwizer. Foto: Stefano Grasso/LGCT

Sarnaselt LGCT üldarvestusele on GCL üldarvestuse paremik praegu seotud esimese etapi parimatega. Shanghai Swans juhib 30 punktiga, Valkenswaard United’il on 25 ning New York Empire’il 21 punkti.

Hetkel tuleb Global Champions hooaega väike paus ning võistlusari jätkub juba 11. aprillil Mexico City’s.

Kõik Doha tulemused leiate siit

The flying Frenchman wins the LGCT Grand Prix of Doha and the first golden ticket to the LGCT Super Grand Prix, congratulations Julien Epaillard 🙌 🇫🇷

Posted by Longines Global Champions Tour on Laupäev, 2. märts 2019