Badminton Horse Trials liidripositsioon püsib Oliver Townendi käes

Oliver Townend & Ballaghmor Class/ Foto: Badminton Horse Trials

Eilne kross raputas korralikult Badminton Horse Trials’i paremusjärjestikku, kuid esimest kohta hoiab visalt enda käes Oliver Townend (GBR). Seda 2017. aasta Burghley võitja Ballaghmor Class’iga, kellega koolisõit lõpetati teisel kohal.

Paar lisas ratsastusjärgsele tulemusele kõigest 0,4 karistuspunkti ühe normiaega ületanud sekundi eest (kokku 21,5kp). “Selliseid krosse ei tule Badmintonil just tihti ette: olime 25. tõkkel 14 sekundit normiajast maas, kuid suutsime selle tasa teha – Thomas on lihtsalt erakordne sportlane,” kommenteeris Oliver.

Vaata Oliver Townendi ja Ballaghmor Class’i krossi:

Townend's leading cross country round

There has been a lot of very classy riding today but Oliver Townend's round was one not to miss. His leading ride, Irish-bred Ballaghmor Class is known as Thomas at home and is owned by Karyn Shuter, Angela Hislop & Val Ryan.

Posted by Badminton Horse Trials on Laupäev, 4. mai 2019

Tulemus annab Townendile 5,3 karistuspunkti suuruse edumaa teise koha omaniku Piggy Frenchi (GBR) ees. Piggy ja Vanir Kamira ületasid krossil normiaega vaid kaks sekundit ning tõusid seega neljandalt kohalt teisele tulemusega 26,8kp.

“Vanir Kamira on lihtsalt vapustav väike mära,” kommenteeris Piggy, “Ta tõesti näitab sellistel suurvõistlustel, milleks ta tegelikult võimeline on. Ükskõik millisel ühepäevasel madalama tasemega võistlusel jääb mulje nagu tal poleks piisavalt hüpet, kuid siin on ta täiesti teistsugune hobune.”

Austraallane Christopher Burton lõpetas krossi normiajas oma mõlema hobusega ning asetseb Graf Liberty’ga kolmandal (27,7kp) ja Cooley Lands’iga viiendal kohal (28,1kp).

“Mul on väga vedanud, et saan sõita selliste hobustega,” ütles Chris, “Graf Liberty teeb mu töö väga lihtsaks. Ma ei suutnud uskuda, kuidas ta jaksas veel krossi lõpus joosta: igakord, kui tahtsin tempot tõsta, tegi ta seda väga lihtsalt. Cooley Lands oli uskumatult kiire: ma olin 10 sekundit normiajast ees iga märgi juures. Seega üritasin teda pigem isegi rahustada.”

Christopher Burton & Graf Liberty/ Foto: Badminton Horse Trials

Koolisõidu järgsed liidrid Oliver Townend ja Cillnabradden Evo läbisid krossi puhtalt, kuid 31 sekundit üle normiaja ning on hetkel tulemusega 32,1kp seitsmendal kohal. Sellest hoolimata oli Townend hobusega väga rahul: “Keegi ei uskunud, et ta on selliseks krossiks võimeline ning ma ei saaks tema üle õnnelikum olla.”

Tänane takistussõit algab meie aja järgi kell 13.00 ning TOP 20 asub hüppama kell 16.00. Viimasele ülevaatusele läksid 59 lõpetanud hobusest 56. Pärast krossi otsustasid edasi võistlemisest loobuda Padraig McCarthy, Jim Newsam ning Laura Collett, kes teatas täna hommikul, et Mr. Bass sai krossil vigastada. Kõik 56 esitletud hobust said veterinaaridelt loa takistussõidus startida. 

Vaata MMBHT tulemusi ja stardijärjekordasid siit.