Badmintonis pälvisid FEI Classics etapivõiduvõidu William Fox-Pitt ja Chilli Morning

Möödunud nädalavahetusel peeti Suurbritannias Badmintonis neljas Kolmevõistlejate eliitsarja FEI Classics etapp. Maailma vanima järjest peetud turniiri võidu jättis kodumaale William Fox-Pitt hobusega Chilli Morning.

Koolisõidu järgselt asus Badmintonis liidriks palju suurvõistlusi võitnud, kuid seni Badmintoni võiduta uusmeremaalane Andrew Nicholson hobusega Nereo ja seda 37.8 miinuspunktiga. Teise ja kolmanda koha khõivasid britid Fox-Pitt, kelle tulemus Chilli Morning`ga oli 39 täpselt ning 2009.a. Badmintoni võitja Oliver Townend hobusega Armada tulemusega 39.6. Kui Fox-Pitt ja Nicholson läbisid krossi vigadeta, siis Townend kogus kolm karistuspunkti ning langes veidi.

Enne takistussõitu oli esiviisik ühe maha-ajamise sees, mis tõotas tõsist heitlust võidule. Fox-Pitt tegi nulli, seda olid enne teda suutnud parematest FEI Classics selle hooaja avaetapi Pau`s võitnud sakslanna Ingrid Klimke hobusega Horseware Hale Bob ja uusmeremaalane Jonathan Paget hobusega Clifton Lush. Viimane sõna oli Nicholsoni ja Nereo käes, kellel paraku närvid vastu ei pidanud. Kolm viga takistusel langetasid kuulsa uusmeremaalase kuuendaks. Esikolmik järjestus Fox-Pitt, Klimke ja Paget. Neljandana lõpetas muide Nicholsonist vast veelgi legendaarsem, kuuendat elukümmet käiv, Sir Mark Todd hobusega Leonidas II.

Pärast Badmintoni etappi asus FEI Classics sarja ainuliidriks 27 punkti kogunud Ingrid Klimke, Fox-Pitt`l on teisena 23 punkti. Kolmandat kohta jagavad 15 punktiga sakslane Michael Jung ja austraallanna Jessica Manson.

Rohkem infot Badmintoni võistluse kohta leiate nende koduleheküljelt aadressil http://www.badminton-horse.co.uk/