Balti-ja põhjamaade ratsaliitude töökohtumine Taanis

Taani pealinnas Kopenhaagenis toimus 3.-4. aprillini Balti-ja Põhjamaade ratsaliitude iga-aastane töökohtumine, kuhu kogunesid meie lähinaabrite ratsaliitude peasekretärid ja spordidirektorid.

Tegu on pikkade traditsioonidega töise kohtumisega, mille seekordseks võõrustajaks oli Taani ratsaliit, mille peakorter asub Taani Spordi majas pealinna äärealal. Tegu on enamuse spordiliitude koduks oleva suure ehitisega, mis pakub nii büroopindasid, toitlustamist, seminariruume kui ka majutust.

Koosoleku peateemad olid jagatud kaheks. Esimesel päeval arutleti Balti Karika (Baltic Cup) võistluse teemadel. See on hetkel Taanis ja Norras populaarne, kuid sinna oodatakse osalema ka teisi riike. Üheks tähtsamaks teemaks oli Põhjamaade MV võistlusalade aegade ja kohtade kooskõlastamine. Eesti sai kinnitatud 2013. aastal kestvusratsutamise Põhjamaade MV kohana.

Oluline otsus puudutas ka kõikide võistlusalade töögruppide loomist, mille igasse gruppi oodatakse ka meie ratsaliidu kontaktisiku nime. Samuti oli palju juttu IT süsteemide loomisest ja sünkroniseerimisest. Kohtumise teine päev läks põhiliselt FEI Spordi Foorumi teemade ettevalmistamise tähe all.

Tulenevalt Eesti ratsaliidu mastaapidest polnud kõik koosolekul ette võetud teemad vahest meie jaoks olulised, küll aga on olulline isiklik kontakt lähinaabrite ratsaliitude võtmeisikutega. See lihtsustab oluliselt meie suhtlemist põhjamaade alaliitudega ning annab meist märku kui aktsepteeritud ratsaspordiriigist. Kõige selle kinnituseks otsustati koosoleku lõpus korraldada järgmine Põhja- ja Baltimaade koosolek 2013. aasta aprillis Tallinnas. Eesti ratsaliitu esindasid koosolekul peasekretär Siim Nõmmoja ja spordidirektor Riina Pill.

ERL