Balti Karika teine etapp Lätis oli Eesti rakendisportlastele edukas

Läinud reedel alanud ja pühapäeval lõppenud rakendispordi võistlusel "Carriage driving Baltic cup II round; Kocenu cup 2013" Lätis tegid häid tulemusi Eesti rakendisportlased, sõidus Kocenu karikale tegid eestlased puhta töö, poniklassi karikaetapi võit tuli samuti Eestisse.

Andrus Kallaste koos abilise Age Põldaru ja eesti hobusega Veto tulid ponide arvestuses võitjaiks, teisele kohale jäänud leedukaid Sergejus Feoktistovast ja Arunas Paltanavićust hobusel Kokonas jälitasid lõpuks kolmandaks jäänud Pille-Riin ja Priit Reinaus, kelle rakendit vedas Harton. Ponide arvestuses tegid kaks starti Riina Rõa ja Maarja Saare, hobusega Gerli tuldi viiendaks, hobusega Spring Dreams Orpheus aga ekipaaž katkestas.

Hobuste arvestuseski polnud Balti karikasarja II etapil eestlaste tulemused halvad. Rinda pisteti mitmete meilegi tuntud tegijatega. Almunis Raila, kes muide sarnaselt Andrus Kallastega tuntud ka takistussõitjana, võttis ekipaažis hobusega Bondas esikoha. Siiski ei saa märkmata jätta Maarjamaa sõitjate tulemusi, kes mahtusid kindlalt esikümnesse. Nii oli Eve Haggi juhitud Vairi, kuuendal kohal. Neile järgnes Urmas Saksa ekipaaž hobusega Kerlli Ex Kris seitsmendal kohal ning Üllar ja Imre Raudsepp hobusega Friidom olid üheksandad.

Nagu eelpool nimetatud olid eestlased edukad sõidus Kocenu karikale, kus Urmas Saks ja Indre Raudsepp hobusega Indeks tulid võitjaiks, edestades Eve Haggi´t ja Reelika Rätseppa Hiiril. Kolmanda koha hõivas ekipaaž Pille-Riin ja Priit Reinaus, hobune Farda.

"Oli normaalne sõit, saime hästi hakkama," iseloomustas oma esinemist Kocenu karikasõidu võitja Urmas Saks. Ta lisas, et lätlastest korraldajad pidid nentima eestlaste kiiret arengut rakendispordis, eriti, et leedukatele pakuti tõsist konkurentsi. "Seda eriti pärast Hollandist pärit treenerite koolitust eestlastele meie ratsakeskuses," lisas Saks muheledes.

"Meil õnnestus karikaetapp ponide arvestuses võita. Võit on sedavõrd tähendusrikkam, et tavaliselt on neil võistlustel peamisteks favoriitideks lätlaste kõrval leedukad, kellel on rakendispordis pikaajalised traditsioonid," rõõmustas Kallaste.

Sportlane tõstis eriti esile Pärnumaal Taimi Usina aretatud Vetot, kes nelja kuu treeningute järel on end näidanud hea rakendispordihobusena.

Kõik Koceni võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.pajugubrauksana.com/uploads/2/6/1/9/2619834/bk_13_kocni.pdf .