Balti Koolisõidu Liiga avaetapp peetakse nädalavahetusel Ruilas, Postimehes ülekanne

Ruila ratsakeskus Harjumaal võõrustab laupäeval ja pühapäeval koolisõitjaid, kui toimub tänavuse Balti Koolisõidu Liiga avaetapp. Võistlema oodatakse ligi 90-t võistluspaari Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Pühapäeval näeb võistlusest ka otseülekannet Postimehe veebis.

Balti Liiga võistlusformaadile pandi alus 2014. aastal ja selle eesmärgiks on anda Balti riikide ratsasportlastele võimalus üksteisega mõõtu võtta, et end nii rahvusvaheliseks tasemeks ette valmistada.

Lisaks ametlikele võistlusklassidele, milleks on seeniorid, noored, juuniorid, lapsed ja harrastajad, on võistluse programmi lisatud ka noorte hobuste, laste rahvuslik ja avatud klass. Esmakordselt Eestis on võistlus klasside ja osavõtjate rohkuse tõttu viidud kahele väljakule.

Pühapäeval alustab ülekanne Postimehe veebis orienteeruvalt 12.45. Ülekande ajakava on järgmine:

13.00 Balti Liiga juunioride võistlusklassi II võistlus

14.40 Balti Liiga seenioride võistlusklassi II võistlus

17.15 Grand Prix (avatud klass) II võistlus

18.30 Balti Liiga noorte võistlusklassi II võistlus

Põnevamad sõidud on kindlasti seeniorite arvestus ja GP. Esimesse on end üles andnud 15 paari, neist 3 Eestist (Getter Kangur ja Ashwan, Grete Hussar ja Rohan Warrior, Marika Vunder ja Helifar), 2 Soomest, 7 Leedust ja 3 Lätist. GP-d sõidavad 5 paari, sealhulgas ka Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel ning Age Luha ja Diamond in Black.

Kõik stardijärjekorrad, ajakava ja osalejate nimekiri on leitavad siin: http://balticriders.com/bdl/estonia/

Eesti Ratsaspordi Liit