Balti takistussõiduliiga avaetapil Zagares kaalukaim Eesti tulemus Kristi Luhalt ja Vacantoselt

Möödunud nädalavahetusel tehti Põhja-Leedus Zagares algust Balti Liiga võistlustega takistussõidus, kus osales arvukalt Eesti takistussõitjaid. Meie sportlaste tõsiseimaks tulemuseks saame pidada Kristi Luha ja Vacantose pühapäevast noorte ratsanike parkuuri võitu, mis siiski ei jäänud meie takistussõitjate ainukeseks.

Balti Liigas peetakse eraldi arvestust poniratsanikele, juunioritele, noortele, avatud klassile ning noortele hobustele. Igas võistlusklassis on kavas üks parkuur mõlemal võistluspäeval, kusjuures teise päeva sõit on 5 cm võrra kõrgem. Avatud klassis paraku meie takistussõitjad oluliselt kaasa rääkida ei suutnud, mõlemal päeval võitis Läti takistussõitja Aleksander Šakurov hobusega Girs. Pühapäevases 135 cm kõrguses finaalsõidus võttis teise ja kolmanda koha Danielius Gutkauskas vastavalt hobustega Carl ja Ptys. Nimetatud kolm võistluspaari osalesid ümberhüpetel.

Oluliselt paremini läks eestlastel aga muudes võistlusklassides. Pühapäevase noorte ratsanike 130 cm võitsid Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantos, kes olid ainukesed põhiparkuuri puhtalt läbijad. Kolmandal kohal lõpetasid Helene Maria Rägo (Tartumaa) ja Verso de Lee ning viiendal Liis Anette Pae (Tondi) ja Pärn. Liiga arvestuses, kus kaalu omavad mõlema päeva tulemused, asus noorte arvestust juhtima laupäeval võitnud ja pühapäeval teise koha saavutanud leedulanna Ruta Morkunaite 12 punktiga. Teisena lätkab 10 punkti kogunud, laupäeval teisel kohal lõpetanud Eleri Kiveste (Vändra), kolmandana on võrdselt 7.5 punkti Luhal ja Pae`l. Viimane oli laupäevases sõidus kolmas.

Juuniorite pühapäevases 120 cm sõidus olid neljandal kohal Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) ja Calimero von Cimely, kes kahjuks liiga arvestuses tulemust kirja ei saanud, kuna laupäevases sõidus ei lõpetanud. Juuniorite arvestuses juhib liigat tuntud Läti takistussõitja Guntars Silinši tütar Sabine, kes laupäeval võitis ja pühapäeval oli teine.

Poniklassis läks eestlastel jällegi paremini. Pühapäevases 105 cm kõrguse parkuuri võitsid Grete Rebane (Tondi) ja Macho, Kristina Albertina Reinstein (Tartumaa) ja Saffierah olid viiendad. Liigat asus juhtima lätlanna Monta Pareiza.

Auhinnalisi kohti tuli Eestile ka avatud klassidest, mis liiga arvestusse ei kuulu. Laupäevase 115 cm sõidu võitis Marie Helene Rägo hobusega Verso de Lee, samas sõidus oli kuuendal auhinnalisel kohal Oliver Karma (Ruila Tall) ja Obora`s Jeunesse. Viimased olid teisel kohal pühapäevases avatud 105 cm sõidus, kus viiendad olid Risto Märtson (Ruila Tall) ja Sir Popey. Lisaks saavutas Karma hobusega Four Winds Cello teise koha pühapäevases avatud 120 cm sõidus.

Balti liiga esimese takistussõiduvõistluse tulemused leiate aadressilt http://balticriders.com/wp-content/uploads/2014/07/BALTIC-JUMPING-LEAGUE-2014_RESULTS1.pdf . Balti Liiga järgmine takistussõiduetapp peetakse septembri alguses Riias, finaaletapp sama kuu keskel Ruilas.