Balti takistussõiduliiga Läti etapilt tõid võidud Eestisse Helena Palu ja Grete Rebane

Möödunud nädalavahetusel peeti Riias Kleisti ratsakeskuses Balti takistussõiduliiga teine etapp, kus osalesid mitmed Eesti sportlased. Võidud tõid Eestisse Helena Palu noorhobuste klassis ja Grete Rebane poniklassis.

Laupäevasel võistluspäeval kujunes Eesti edukaimaks noorhobuste võistlusklass, kus kuueaastase hobuse Charly M viis võidule Helena Palu. Pühapäeval oli poniklassi 105 cm kõrguses parkuuris võidukas Grete Rebane poniga Macho. Samas sõidus oli neljas Betti Puht ponil VIP ja viies Kati Raidma ponil Spring Dreams Orpheus. Laupäeval, kui ponid sõitsid kõrgusel 100 cm, jõudsid samad piigad samuti auhindadele, kusjuures Grete ja Macho olid teised, Kati ja Ralf kolmandad ning Betti ja VIP neljandad.

Noorte ratsanike 130 cm kõrguses pühapäevases parkuuris jõudis teisele kohale Kristi Luha hobisega Vacantos jäädes alla vaid Leedu Gabriele Dominaskaitele, kes osales hobusega Panucci. Samas sõidus oli neljas Eleri Kiveste hobusega Copherfild. Laupäeval, kui noored sõitsid kõrgusel 125 cm, võitlesid end kolmandaks Jessica Kaal ja Obora`s Gameboy, neljandal kohal lõpetasid Luha ja Vacantos.

Juuniorite võistlusklassid peetakse Balti liigas kõrgustel 115 ja 120 cm. Laupäeval lõpetas Kati Raidma hobusega Vaya Bella kuuendal kohal, pühapäeval olid Helena Palu ja Charly M neljandad. Põhiklassis võistles eestlastest pühapäeval kõrgusel 135 cm Kairi Dräbtsinskaja hobusega Peron jõudes nelja karistuspunktiga ümberhüpetel kuuendale kohale. Sõidu esikolmiku moodustasid Danielius Gutkauskas ja Carl Leedust, Andis Varna ja Lerida Lätist ning Aleksas Seilius ja Krak Leedust. Laupäevase põhiklassi 130 cm kõrguse sõidu võitsid Girts Bricis ja Emilie Jolie Lätist.

Lisaks liiga arvestustele peeti Riias mõned avatud klassi sõidud. Kõrgusel 115 cm jõudis Piret Ervald hobusega Emora kolmandale kohale ja oli kõrgusel 105 cm seitsmes. Lisaks saavutas kõrgusel 105 cm kolmanda koha Kati Raidma hobusega Vaya Bella.

Läti Balti liiga etapi tulemused leiate aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=414864 . Liiga otsustav etapp toimub juba eeloleval nädalavahetusel Ruilas.