Baltic Open Grand Prix võitis Andis Varna, mõned auhinnad eestlastelegi

Möödunud nädalavahetusel peeti Lätis Incukalnsi Young Riders School`i ratsakeskuses üks Baltikumi suuriaid takistussõiduvõistlusi Baltic Open 2015, mis vaatamata Andis Varna Grand Prix võidule kujunes leedukate peoks.

Baltic Open Grand Prix peeti kõrgusel 140cm ning selle ümberhüpetele pääses kümme võistluspaari, kelle hulgas ainsa eestlasena Andres Udeküll hobusega Henrietta. Udeküll läks tegema kindlat nulli, kuid paraku eksis viimasel takistusel ja sai kirja aeglase nelja, mis andis lõpuks seitsmenda koha. Kohalike suureks rõõmuks jättis võidu koju Andis Vrna, kes eelviimasena startides oli ümberhüpetel kiireim hobusega Con Quick. Teise kohaga lõpetasid leedukas Kristupas Petraitis ja Lordano, kolmandana Läti takistussõitja Aleksanders Šakurovs ja Aleja.

Andres Udeküll ja Henrietta osalesid Grand Prix ümberhüpetel; foto Vladislavs Rutkovskis

Lätlastele kuulus lisaks Grand Prix võidule ka laupäevane 120cm kõrgune võistkondlik ala, kus esikoha teenisid karistuspunktideta lõpetanud Girts Bricis ja Barletta, Aleksanders Šakurovs ja Girs, Andis Varna ja Lerida ning Einars Cesnieks ja Alders. Ükski osalenud Eesti võistkond paraku teise vooru ehk kuue parema hulka ei pääsenud.

Muude alade võidud läksid enamalt jaolt Leedu sportlastele. Meie takistussõitjatele jagus siiski mõningaid auhinnalisi kohti. Gunnar Klettenberg ja Bettebalia saavutasid kuuenda koha laupäevases kahefaasilises 135cm kõrguses parkuuris. Lisaks olid pühapäevases 125cm kõrguses noorte ratsanike sõidus viiendal kohal My Relander ja Blacwoodland Rock, samal kõrgusel peetud noortehobuste sõidus viies Kaie Aamisepp ja Shadowstep. Mitmeid auhinnalisi kohti sai Roos Marie Laak, kes hobusega Liberty d`Estella oli neljas põhapäevases kuni 16.a. 110cm sõidus, teised sama vanuseklassi laupäevases 105cm kõrguses parkuuris ning oma vanuseklassi kuuendad reedel. Camille Mahoni saavutas hobusega Orymeja neljanda koha reedeses juuniorite parkuuris, mis peeti kõrgusel 115cm.

Baltic Open 2015 tulemused leiate aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=415756