Baltic Riders Tour jätkub sel nädalal Incukalnsis

Maikuu lõpupäevil Ruila Kevadtuuri raames alguse saanud tänavune Baltic Riders Tour jätkub algaval nädalavahetusel Lätimaal Incukalnsis.

Incukalnsi ratsakompleks on loodud neli aastat tagasi ning kannab nimetust Noorte Ratsakool (Jauno Jatnieki Skola). Kahel eelneval aastal on koraldatud Ülelätilisi Hobupäevi (Vislatvijas Zirgu Dienas), mis nii ratsutajate kui publiku silmis on pälvinud arvestatava populaarsuse. Tänavugi on Baltic Riders Touri kõrval kavas kolmandad hobupäevad, kus võisteldakse madalamates parkuurides rahvuslikes klassides ning koolisõidus.

Lätlane Girts Bricis on kindlasti lõunanaabrite üks suurimaid soosikuid. Foto Ruilas toimunud esimeselt etapilt. Foto: Vladislav Rutkovskis

Eestlastest osalevad Baltic Riders Touri teisel etapil vastne meister Andres Treve, Andrus Kallaste, Andres Udeküll, Heiki Vatsel, Catlin Vatsel, Peeter Viiard, Triin Bergmann, Katrin Pill, Liis Danelson, Susan Kaleta, Triinu Jõgeda, Kätlin Sehver ja Diana Leppsoo. Kavas on sarnaselt Ruilaga sõidud noortele hobustele, noortele ratsanikele ja avatud klassile. Võistluse tasegi vastab Ruila Kevadtuurile – CSI1*.

Pärast esimest etappi on eestlastel koondarvestuses head positsioonid. Avatud arvestuse liider Urmas Raag ja kolmas Margit Mägi küll ei osale, kuid neljas Andrus Kallaste ja kuues Andres Udeküll on kohal. Lootusetud ei ole ka Heiki Vatseli ja Andres Treve positsioonid.