Baltic Riders Touri Incukalnsi Grand Prix võitis Varna, Sehver viies

Täna, pühapäeval, jõudis Lätimaal Incukalnsis lõpule Baltic Riders Touri kolmas etapp, mille Grand Prix sõidus oli viienda kohaga Eesti edukaim Kätlin Sehver hobusel Lord Leu, võitis lätlaste esinumber Andis Varna Pokersil.

Grand Prix takistuste kõrguseks oli 145 cm ja osales 24 võistluspaari. Kuigi rada ei olnud liialt raske, mängis ratsanike väitel tavapärasest kehvematele tulemustele kaasa ülemäära kõva pinnas, mis muutis paljud hobused liialt ettevaatlikuks. Grand Prix põhiparkuuri läbisid vigadeta vaid võitja Andis Varna Pokersil ja teisena lõpetanud valgevenelane Ibrahim Vaskov hobusel Challenger 37. Kätlin Sehver lõpetas nii Lord Leu kui Utinkaga nelja karistuspunktiga, mis esimesega andis viienda, teisega kaheksanda koha. Andres Udeküll kogus Ex Caliburiga kaheksa karistuspunkti, mis ei lubanud enamat 13-st kohast.

Pühapäevase võistluspäeva hommikustes sõitudes meie sportlased auhinnalistele kohtadele ei jõudnud. Udeküll ja Calcyl osalesid küll 130 cm ümberhüpetel, kuid leppisid seitsmenda kohaga. Lugejatele on teatamata veel eilne juuniorite sõidu paremusjärjestus. Võitis lätlanna Laura Penele, teisena lõpetas Kristjan Sinikas Ammarettal, neljandana Triinu Hansen Arbolettol ning viiendana Eleri Kiveste hobusel Copherfild.

Lähipäevadel anname lugejatele ülevaate Baltic Riders Touri punktitabelist finaali eel. Finaal toimub teatavasti augustikuu viimasel nädalavahetusel Leedumaal Vazgaikiemise ratsakeskuses.