Baltic Riders Touri kaks üldvõitu võivad tulla Eestisse

Pärast kaks nädalat tagasi Lätis Incukalnsis toimunud kolmandat Baltic Riders Touri etappi on jäänud lõpptulemuste selgumiseni vaid finaaletapp, mis saab toimuma juba sel nädalalõpul, 26.-28. augustini suurejoonelises Vazgaikiemise ratsakeskuses Leedus. Oma võimalused üldvõidule on ka eestlastel.

Baltic Riders Touri põhiarvestust juhib enne finaaletappi Ruilas liidriks tõusnud venelane Aleksander Belekhov, kes kogunud 138 punkti. Lätis jõudis Belekhovile tublisti lähemale Kätlin Sehver, kelle summaks hetkel 125. Kätlini võimalused üldvõidule on edu korral Leedus head, kuna arvestame ka seda, et Belekhovi hetke halvemad arvesse mitte minevad tulemused on 8 ja 9 punkti, Sehveril kõigest 2 ja null. Auhinnalises esikuuikus on enne finaali eestlastest veel 85 punktiga neljandat kohta hoidev Gunnar Klettenberg ja 62.5 punktiga viiendat kohta hoidev Andres Udeküll.

Väga hea on eestlaste positsioon juuniorite arvestuses, kus meie sportlased on hõivanud viis esimest kohta. Juhib Susan Kaleta 95 punktiga, temast vaid punkti kaugusel on senine liider Catlyn Resto. Järgnevad kolmandana Eleri Kiveste, neljandana Stefani Sabrodin ja lätlanna Laura Penelega viiendat kohta jagav Kristjan Sinikas.

Noorte ratsanike arvestuses juhib lätlanna Kristine Egle, eestlastel reaalsed võimalused selles arvestuses esikolmikusse jõuda puuduvad.

Noorte hobuste arvestust juhib valgevenelase Mikalai Karpovichi ratsastatav ja Incukalnsis kolm osavõitu saavutanud Kardinal, Paul Arguse Hedina on teine jäädes liidrist juba 31.5 punkti kaugusele.