Baltic Riders Touri kodulehekülg avatud

Juba kolmandat hooaega toimuv takistussõidu võistlussari Baltic Riders Tour kogub tuure ja on tänavu ka laienenud Venemaale. Värskelt on avatud sarja kodulehekülg www.balticriderstour.com, kust leiate võistlust puudutava eel- ja järelinfo. Esimene etapp leiab aset 2.-5. juunini Eestis Ruilas sealse Kevadtuuri raames.

2011. aastal koosneb Baltic Riders’ Tour neljast erinevast takistussõiduvõistlusest, mis on kõik kantud FEI (Rahvusvaheline Ratsaspordi Föderatsioon) kalendrisse (www.fei.org) ja kõikide rahvuslike ratsaliitude poolt toetatavad.

Kõik võistlused on CSI1* and CSI2* tasemel, mis tähendab, et CSI2* Grand Prix-l osalemine annab Rolex Rankingu punkte. Lisaks toimuvad rahvusvahelisel tasemel klassid juunioridele ja noortele ratsanikele (CSIJY-B) ja noortele hobustele (CSI-YH), ning harrastajatele rahvuslikul tasemel.

Baltic Riders’ Tour 2011 esimene etapp leiab aset 2.-5. juunini 2011 Eestis Ruilas, teine 7.-10. juulini St. Peterburis, kolmas 11.-14. augustini Lätis ning viimane 26.-28. augustini Leedu külas nimega Vazgaikiemis. Võistlustel kasutatakse kogenuid ja rahvusvahelist kategooriat omavaid ametnikke.

Eraldi arvestused toimuvad juunioridele, noortele ratsanikele, noortele hobustele (6- ja 7-aastased) ja avatud klassile. Iga arvestuse jaoks toimub kõikide võistluste raames kolm parkuuri. Karikasarja üldarvestuses võetakse arvesse 8 parimat tulemust.

Baltic Riders’ Tour 2010 oli ratsanike seas väga populaarne. Sportlased Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Poolast, Venemaalt ja Valgevenest võtsid sarjast osa. Kokku osales mullu 183 sportlast, sealhulgas olid kohal kõik parimad ratsanikud Balti riikidest. Karikasarja jooksul anti rohkem kui 1000 starti.

Mullu võitis Baltic Riders’ Touri avatud klassi Urmas Raag. Grete Klettenbergi tehtud foto Leedu etapist.