Baltimaade rakendisportlased kogunesid Leedus

21.07-24.07.2011 toimus Leedus Balti Matši etapp rakendispordis. Osalejaid oli Leedust, Lätist, Poolast ja Soomest; kahjuks Eestist võistlejaid seekord ei olnud. Eelnevalt oli aga kokku lepitud, et igal etapil on üks kohtunik igast balti riigist, seega Eestit esindas ERL’i rakendispordi peatreener-manager Marko Villemson.

Võistluste käigus loodi uusi kontakte Leedu ja Poola võistlejate ning kohtunikega ja jagati kogemusi. Võistluste vahel toimus ka koolitus rakendispordi kohtunikele, kus räägiti, kuidas hinnata rakendispordis koolisõitu ning anti näpunäiteid rajameistritele. Toimus ka mitteametlik koosolek järgmise aasta Balti Matši korraldamise plaanide arutamiseks.

Banketil andsid Leedu esisõitja Almutis Raila ja peatreener Arunas Jurgaitis Eesti esindajale üle karika, mis motiveeriks Eestlasi järgmisel aastal aktiivsemalt osalema. Banketil kiitis Poolast pärit rakendisportlane ja tasemel rajameister Tadeusz Kodž kohtunike tööd ning lubas ka edaspidi teha Eestiga koostööd, et siin rakendisporti populariseerida ning sponsoreid leida.

Balti Matši finaal toimub Lätis 26.08-28.08.2011 ning seal osalevad kindlasti ka Eesti ekipaažid. Selle raames toimub ka koosolek, kus arutatakse järgmise aasta plaane. Koosolekul esidavad Eestit rakendispordi peatreener-manager Marko Villemson ja ERL’i peasekretär Siim Nõmmoja.