Barcelona Rahvuste Karika finaal päädis Iirimaa võidu ning piletiga Tokyosse

Võidukas Iiri meeskond koos Chef d’Equipe’i Rodrigo Pessoaga. Foto: FEI / Lukasz Kowalski

Möödunud nädalavahetusel sai lõpu selle aasta Rahvuste Karika hooaeg, mis toimus traditsiooniliselt Barcelonas. Iirlased tõusid finaalis poodiumi kõrgeimale astmele, kui lõpetas vaid ühe karistuspunktiga, jättes seljataha imelist hooaega nautinud belglased ja tugeva Rootsi meeskonna. Võiduga kindlustas Iirimaa endale ka meeskondliku Tokyo olümpiapääsme järgmiseks suveks.

Santiago Varela, kes ehitab rajad ka järgmise aasta OM-il, oli püsti pannud parkuuri, kus võitjat oli lõpuni võimatu ette ennustada. Iirlased (Peter Moloney, Paul O’Shea, Darragh Kenny ja Cian O’Connor) said oma pileti Tokyosse juba tegelikult enne ankrumehe O’Connori startimist. Moloney ja Chianti’s Championi nelja karistuspunktiga sõidule järgnesid kohe O’Shea (Skara Glen’s Machu Picchu) ja Darragh Kenny (Balou du Reventon) vigadeta sooritused, mis andsid neile enne Cian O’Connori (PSG Final) tulekut piisava edumaa Columbia ja Itaalia ees, kes olid iirlaste rivaalid piletijahis. Viimasena platsile tulnud O’Connor tegi PSG Finalil samuti puhta sõidu, tiimi tulemuseks jäi 1 karistuspunkt Kenny voorust, mis oli piisav võiduks.

Cian O’Connor ja PSG Final. Foto: Linnea Rheborg/Getty Images

Belglased (Olivier Philippaerts, Niels Bruynseels, Jerome Guery, Gregory Wathelet) näisid liikuvat esikoha kursil, kui nii Philippaerts (H&M Extra) kui ka Guery (Quel Homme de Hus) tegid nulliringid. Vaid üks veel puhas sõit oleks andnud neile võidu. Peale Bruynseelsi (Jenson van’t Meulenhof) ühte mahaajamist läks kogu koorem Wathelet’ (MJT Nevados S) õlgadele, Kahjuks aga tõrkus täkk eelviimast lattaeda, mis tähendas, et Bruynseelsi tulemus pidi arvesse minema. Sel aastal Belgiale seega teine koht.

Olivier Philippaerts ja H&M Extra. Foto: FEI / Lukasz Kowalski

Rootsi (Henrick von Eckermann, Evelina Tovek, Fredrik Jonsson, Peder Fredricson), Itaalia ja Prantsusmaa meeskonnad lõpetasid kõik võrdselt 12 karistuspunktiga, kuid meie läänenaabritel oli kõigist kolmest kiireim aeg, mis andis neile Barcelonas ka kolmanda koha.

Laupäeval toimunud Challenge Cupi, kus võtsid mõõtu tiimid, kes suurde finaali (8 parimat meeskonda peale esimest osavõistlust) ei pääsenud, kujunes edukaks kodupubliku ees võistelnud hispaanlastele, kes seljatasid Hollandi ja Brasiilia.

Esikoha saanud hispaanlased peale Challenge Cupi. Foto: FEI / Lukasz Kowalski

Kõik Rahvuste Karika finaali tulemused leiate siit!