Barcelonas algab homme Furusiyya FEI Nations Cup finaal

Homsest pühapäevani saab Kataloonia pealinnas Barcelonas teoks järjekordne tänavune takistussõidu suursündmus, kui selgitatakse Furusiyya FEI Nations Cup võitja. Mullust võitu kaitsevad belglased.

Vaid napp kuu on möödunud Rio Olümpiamängudest, kui enamus maailma takistussõidu staare on jällegi koos, sedapuhku 1992.a. Barcelona olümpiamängude paigas – Real Club de Polo – selgitamaks 107. korda Rahvuste Karika võitjat. Belglased, kellel kaitsta mulluna võit, ei ole tänavusel hooajal hiilanud ja pääsesid Euroopa esimesest divisjonist finaali viimastena. Eliitdivisjoniks peetava esimese divisjoni võitsid hollandlased, kes olnud mitmeid aastaid tipus, kuid Rios seekord ebaõnnestusid. Favoriitidena tuuakse välja prantslasi, kes Barcelonas asutvad üles samas koosseisus, mis võitis võistkondliku olümpiakulla – Penelope Leprevost, Kevin Staut, Roger Yves Bost ning Philippe Rozier.

Lisaks juba mainitutele osalevad Euroopast veel Šveits, Saksamaa, Suurbritannia, Itaalia, Iirimaa, Rootsi, Austria ning Hispaania. Kaks viimast kvalifitseerusid Euroopa teisest divisjonist. Brittide täheks on kindlasti Rio individiuaalne kuld Nick Skelton oma hobusega Big Star. Skeltonit assisteerivad äsja Spruce Meadow Grand Prix võitnud Scott Brash ning vennad John ja Michael Whitaker.

Erilist aurat omab algav võistlus Saksamaa tähe Ludger Beerbaumi jaoks. Vanameister on kinnitanud, et Saksamaa koondise koosseisus jääb seekordne Furusiyya FEI Nations Cup finaal tall viimaseks. Individiuaalvõistlejana on Beerbaum siiski lubanud jätkata. Sümboolne on seegi, et just samas paigas võitis Beerbaum 1992.a. oma esimese individiuaalse olümpiakulla. Rikkalikule tiitlivõistluste auhinnakogule lisandus viimati mäletatavasti Riost võistkondlik pronks. Saksamaa koondisesse kuuluvad lisaks Beerbaumile Daniel Deusser, Christian Ahlmann, Marcus Ehning ja möödunud laupäeval Viinis ülihea soorituse teinud Janne Friederike Meyer.

Lisaks Euroopa võistkondadele osalevad Põhja-Ameerikast Mehhiko ning Rio hõbe Ameerika Ühendriigid, Lõuna-Ameerikast Brasiilia ning Kolumbia, liskas Katar, Egiptus ja Austraalia.

Tõotab tulla põnev heitlus. Finaali saate jälgida FEI TV vahendusel. Suurürituse kodulehekülg asub aadressil

http://www.csiobarcelona.com/2016/en/index.asp