Barcelonas selgusid Furusiyya FEI Nations Cup kaheksa finalisti

Eile, reedel, peeti Barcelonas 18 rahvuskoondise osavõtul Furusiyya FEI Nations Cup finaali avavõistlus, mis selgitas kaheksa paremat võistkonda, kes selgitavad tänavuse hooaja võitja pühapäevases finaalvõistluses.

Reedel sõitis parima tulemuse välja Brasiilia koondis, kelle tulemuseks jäi 1 karistuspunkt. Viie karistuspunktiga pääsesid teisena edasi Madalmaade takistussõitjad. Kaheksa karistuspunkti jäi tulemuseks neljale koondisele – Belgia, Iirimaa, Prantsusmaa ja Suurbritannia. Kaks viimast vaba kohta hõivasid üheksa karistuspunktiga Kanada ja Ukraina, kusjuures otsustavaks sai koondiste distantsi läbimise aeg, sest 9 karistuspunktiga lõpetas ka Ameerika Ühendriikide koondis. Rahvuste Karika etappidel ei oma aeg rolli ning võrdsete karistuspunktide korral jagavad võistkonnad kohti, kuid finaali eriformaat seab kaheksa parima selgitamisel olulisele kohale ka ajafaktori ning seda juhul, kui võistkonnad on kogunud sarnase hulga karistuspunkte. Seekord oli õnne Kanada ja Ukraina koondisel, ebaõnne ameeriklastel.

Täna on Barcelonas kavas kümne koondise lohutussõit, pühapäeval n.n. superfinaal. Võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.csiobarcelona.com/eng/index.asp