Baseli Kuldse Trummi võitis tänavu Simon Delestre hobusega Chesall

Tänavu viiendat korda välja mängitud Baseli karnevalitraditsioonidel põhineva Kuldse Trummi võistluse võitis maailma reitingu teine, prantslane Simon Delestre hobusega Chesall, jättes teiseks šveitslaste lootuse Niklaus Rutschi.

Sümboolse auhinna eest asus reede õhtul ümberhüpetel võistlustulle kümme paari, kes olid 155cm kõrguste takistustega põhiparkuuri läbinud vigadeta. Kõrgeima reitinguga (Longines Ranking teine) osalev sportlane, prantslane Simon Delestre, näitas, et õigustab oma hetkevormi arvestades kõrget edetabelikohta, kui sõitis Chesalliga välja aja, mis jäi teistele püüdmatuks. Šveitslaste ainuke lootus ümberhüpetel oli Niklaus Rutschi hobusega Windsor XV, kuid paraku näitas tabloo 0.77 sekundilist allajäämist Prantsuse kolleegile. Samas oli šveitslane üliõnnelik, sest suutis 0.01 sekundiga edestada kolmanda koha välja teeninud eelmise hooaja Longines Global Champions Tour`i võitjat Luciana Dinizi Portugalist, kes osales oma 17aastase Winningmoodiga.

Neljas olitrummisõidus Daniel Deusser hobusega Clintop ja viies muide soomlanna Anna-Julia Kontio hobusega Pacific des Essarts. Soomlannale on Baseli turniir mõnes mõttes koduvõistlus, kuna ta treenib juba aastaid Šveitsis, tema elukaaslaseks on tuntud Šveitsi takistussõitja Martin Fuchs, kes trummisõidus katkestas.

Laupäevase suurima sõidu võit läks Baselis iirlasele Denis Lynchile hobusega Abbervail van het Dingeshof. Täna on kavas 160cm kõrgune Grand Prix. Tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1114/1114zeitplanDEU.htm?style=longines