Beatriz Ferrer-Salat ja Delgado näitasid Madriidi MK-etapil jätkuvalt kõrget taset

Beatriz Ferrer-Salat ja Delgado. Foto: FEI/Lukasz Kowalski

Koolisõidu MK Lääne-Euroopa liiga jätkus möödunud nädalalõpul Hispaanias Madriidis, kus korraldati etappi esimest korda. Veenva võidu võttis kodupubliku ees Hispaania koolisõidulegend Beatriz Ferrer-Salat (52) oma 2015.a. EM pronksihobusel Delgado (81.285 %).

Teinegi koht läks võõrustajamaale, kui selle pälvis Claudio Castilla Ruiz hobusel Alcaide tulemusega 78.915 %. Kolmanda tulemuse sõitis välja portugali paar Maria Caetano – Coroado (77.655 %). Tuntumatest ratsanikest võttis neljanda koha Hollandit esindav Hans Peter Minderhoud hobusel Zinardi (76.110%).

Kolmanda koha pälvisid Maria Caetano ja Coroado. Foto: FEI/Lukasz Kowalski

Ferrer-Salat pole vahest ehk liiga palju kõneainet pakkunud koolisõidustaar, kuid on pika karjääri vältel saavutanud ka mitmeid silmapaistvaid tulemusi nagu näiteks 2004. a. Ateena OM võistkondlik hõbe ja individuaalne pronks (Beauvalais) ning ülalmainitud pronksmedal 2015. a. EM-il. Tryoni WEGil saavutati 17-aastase Delgadoga GP Specialis 13. koht ning nüüd Madriidis tõestas vaatamata väiksele veale saadud tulemus 81.285 % taas, et koostöö elegantse ratsaniku ja kogenud ruuna vahel on harmooniline ning kõrgetasemeline.

Beatriz Ferrer-Salat ja Delgado. Foto: FEI/Lukasz Kowalski

„Enne testi lasen ma tal alati vaba ratsmega jalutada, et ta saaks lõdvestuda ja hingata, siis on Delgado valmis esinema. Ma räägin temaga palju ja meil on alati koos imetore, ta usaldab mind ja mina teda,“ seletas võitja, kes plaanib millalgi järgmisel aastal oma hobuse pensionile saata. „Vaatame, kuidas ta end tunneb. Ta on viimasel ajal väga värske ja tahtmist täis olnud,“ lisas ta.

Castilla Ruizi esinemine ajas aga emotsionaalsed hispaanlased suisa jalule ning paarile plaksutati püsti seistes. Nii testi alguses kui lõpus sooritas mees oma muljetavaldaval 13-aastasel Lusitano täkul harjutusi ühe käega, kaasa arvatud ühe-tagant jalavahetused keskliinil.

Claudio Castilla Ruiz ja Alcaide. Foto: FEI/Lukasz Kowalski

Kahe nädala pärast kohtuvad lääne liiga sportlased Austrias Salzburgis, kus peetakse viies etapp kümnest.

Madriidi etapi tulemused leiate siit.