Beijing Mastersi Grand Prix võitis kaaskorraldaja Ludger Beerbaum

Möödunud nädalavahetusel peeti täna veel eksootilises, kuid üha enam oma positsioone kinnistavas ratsaspordiriigis Hiinas Longines Beijing Equestrian Masters, mille Grand Prix võitis ürituse kaaskorraldaja Ludger Beerbaum.

Pekingi "Linnupesa-staadionil", kus muuhulgas on läbi viidud Pekingi Olümpiamängude kergejõustikuturniir ja samuti tänavu peetud kergejõustiku MM, toimunud CSI3* tasemega võistluse Grand Prix`s osales 10 maailma tippu kuuluvat takistussõitjat, keda assisteerisid 22 Hiina süportlast. Kuna Hiinas kehtivad tugevad garantiininõuded, võistlesid maaima tipud laenatud hobustel, mis olid eelnevalt välja valitud võistluse kaaskorraldaja Ludger Beerbaumi poolt.

145cm kõrguste takistustega Grand Prix parkuuris pääses ümberhüpetele 12 sportlast, esikuuikusse pääses vaid üks Hiina takistussõitja. Võib küsida, kas hobuseid valinud Beerbaum valis endale parima, sest just Beerbaum võttis Grand Prix võidu hobusega Leonidas. Teisena lõpetas tema treeningkaaslane Henrik von Eckermann Rootsist hobusega Cincitty, kolmas oli belglane Gregory Wathelet hobusega Collard. Kui neljanda koha saavutasid Marco Kutscher ja Cinetto ning kuuenda Rolf-Göran Bengtsson ja Calado, siis viiendaks sõitis end Hiina Rahvavabariigi takistussõitja Huang Zuping hobusega Lili.

Pekingi auhinnatseremoonial tagareas Henrik von Eckermann, Ludger Beerbaum, Gregory Wathelet; foto Longines Equestrian Beijing Masters/Arnd Bronkhorst

"Olen selle võidu üle õnnelik, eriti kui meenutada, mis juhtus minu siinsel esimesel etteastel, kui ma Grand Prix`s kukkusin," mainis Beerbaum, "Beijing Mastersil on viies aastapäev ja seega oli minul, kui kaaskorraldajal eriliselt hea tunne võita. Võistlus on iga aastaga läinud järjest paremaks ning seekord nägime me väga häid sooritusi ka Hiina takistussõitjate esituses."

Laupäeval peeti Pekingis omalaadne võistkondlik sõit, kus igas võistkonnas oli üks maailma tippsõitja ning kaks Hiina sõitjat. Võiduheitluses kohtusid ümberhüpetel Marco Kutscheri ja Jeroen Dubbeldami tiimid. Mõlemad tipud saatsid ümberhüpetele oma Hiina partnerid, kiiremaks osutus nelja karistuspunkti juures Kutscheri tiimikaaslane.

Marco Kutscheri võidukas tiim; foto Longines Equestrian Beijing Masterd/Arnd Bronkhorst

Dubbeldam ja Kutscher Pekingis; foto Longines Equestrian Beijing Masters/Arnd Bronkorst

Tuleval aastal plaanitakse Beijing Masters korraldada CSI5* tasemel, mis saab olema teine selle taseme turniir Hiinas juba kaks aastat korradatud Shanghai Global Champions Touri etapi kõrval. Pekingi tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1097/1097zeitplanDEU.htm?style=longines