Belekhov jõudis Varssavis Kazmerczakist vaid punkti kaugusele

Täna õhtupoolikul peeti Varssavis Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaali esimene osavõistlus, mille võitis kindlalt kolmandaks tõusnud poolakas Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Ares, liidrite vahe on nüüdsest vaid üks punkt.

Esimene osavõistlus peeti Tabel C põhimõttel kõrgusel 145cm. Kiireima aja sõitis välja Poola koondislane, mitmeid kordi MK finaalis osalenud, Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Ares, kes edestas 0.34 sekundiga punkte mitte kogunud sakslast Philipp Schoberit hobusega Zandigo TS ja 1.74 sekundiga kaasmaalast Wojcieh Wojacianeci hobusega Quasi de Kergane. Skrzyczynski kogus võiduga 10 punkti ja on nüüd 65 punktiga kindlalt kolmas. Aleksander Belekhov lõpetas hobusega Quincy 127 seitsmendal kohal, mis Lääne-Euroopa sportlaste eraldamisel andis 7 punkti ehk neljanda tulemuse. Kuna liider Kazmierczak kogus 2 punkti, on nüüdsest liidrite vahe vaid üks punkt – poolakal 71 punkti, venelasel 70.

Homme hüpatakse teine osavõistlus kõrgusel 150cm. Teises osavõistluses on võimalikud punktivahed suuremad, kuna võit annab 20, teine koht 17, kolmas 15, neljas 13, viies 12 jne. punkti. Pühapäeval jagatakse topeltpunktid. Kuna esikolmik on tihedalt koos, ei ole miski veel selge.

Meie takistussõitjatel avapäev midagi head ei toonud. Gunnar Klettenberg ja Traffic lõpetasid põhisõidu nelja karistussekundi juures 23. kohal, Urmas Raag ja Kertu Klettenberg lõpetasid kohtadel 37 ja 36, seda 39 paari hulgas. Keskmise ringi, 140cm, sõidus oli Kertu Klettenberg hobusega Toscana 18. auhinnalisel kohal.