Belgia edu Rahvuste Karika sarjas päädis finaali võiduga

Võidukad belglased. Foto: FEI/Jim Hollander

Kui siinse regiooni sportlaste silmad olid möödunud nädalavahetusel pööratud Tallinn International Horse Show poole, siis paljud maailma tippratsanikud olid kogunenud Barcelonasse, kus sai lõpplahenduse  Longines FEI Jumping Nations Cup’i selleaastane hooaeg ning Belgia meeskond, kes tuli finaali ühe kindla favoriidina, jõudis poodiumi kõrgeimale astmele. 

Rahvuste Karika jaoks on maailm jagatud kuueks erinevaks regiooniks: Euroopa (Euroopa sealjuures kaheks divisjoniks), Põhja- ja Kesk-Ameerika, Lõuna-Ameerika, Lähis-Ida, Austraalaasia ja Aafrika, kust on võimalik kindlal arvul riikidel kvalifitseeruda finaali. Sel aastal olid oma pileti Barcelonasse lunastanud 14 riiki: Saksamaa, Hispaania, Austria, Iirimaa, Suurbritannia, Itaalia, Rootsi, Belgia, Brasiilia, Ameerika Ühendriigid, Kanada, Holland, Prantsusmaa, Šveits ja AÜE.

Esimene voor leidis aset reede õhtul, kui aset leidis esimene voor, kust pääses pühapäevasesse teise vooru edasi kaheksa parima tulemusega meeskonda. Austria ja Itaalia lõpetasid mõlemad ühe karistuspunktiga, mis tähendas neile edasipääsu. Neile kahele järgnesid Rootsi, Belgia ja Holland nelja karistuspunktiga, Iirimaa viie ning Šveits ja Prantsusmaa kaheksa karistuspunktiga. Eriti õnnetult jäi finaalist välja Saksamaa, kes lõpetas samuti kaheksaga, kuid kuna võrdsete karistuspunktidega loevad võistkonnaliikmete ajad ka, siis see jäi vähem kui sekundiga prantslastele alla ning nemad jäid suurest lõppmängust välja.

Teises voorus kõikide tulemused nulliti ja alustati puhtalt lehelt. Hispaanlasest rajameister Santiago Varela, kes on valitud ka Tokyo 2020. aasta olümpiamängude rajameistriks, oli ehitanud suure ja tehnilise parkuuri, mis püüdis omajagu ohvreid ning miski polnud lõpuni kindel. Suur hulk ratsanikke leidis end täbarast seisust raja lõpus, kus okseri ja lattaia vahel sai valida viie pika või kuue lühikese fulee vahel, millel eksimine viis vigadeni viimasel kahel takistusel. Võit ei tulnud belglaste (Niels Bruynseels, Pieter Devos, Jos Verlooy, Nicola Philippaerts) jaoks aga üldse mitte kergelt. Kui Niels Bruynseels ja Gancia de Muze alustasid tugevalt ja said kirja nulli, siis neile järgnenud Devos (Claire Z) ja Verlooy (Caracas) lõpetasid mõlemad 12 karistuspunktiga. Õnneks sai puhta sõidu kirja ankrumees Nicola Philippaerts H&M Harley v. Bisschop ning belglastele jäi kirja lõpptulemuseks Verlooy saadud kolm mahaajamist. Belgia “aitas” poodiumile ka itaallane Lorenzo de Luca, enne kelle starti oli neil vaid kaheksa karistuspunkti ning võimalus võita. Kui aga de Luca ja Ensor de Litrange LXII kahel tõkkel eksisid, langesid nad hoopis neljandaks. Teise koha võttis Prantsumaa (Kevin Staut, Cedric Angot, Mathieu Billot, Olivier Robert) ja kolmanda Iirimaa (Billey Twomey, Anthony Condon, Michael G Duffy, Darragh Kenny), lõpetades mõlemad 16 karistuspunktiga, kuid prantslased olid kiiremad.

Foto: FEI/Jim Hollander

“Me kutsume end “Ära kunagi alla anna” tiimiks, sest vahepeal oli meil juba kaks sõitjat 12 karistuspunktiga, kuid võitlesime lõpuni ja võit tähendab meile väga palju!” sõnas Belgia Chef d’Equipe Peter Weinberg.

Laupäeva õhtul leidis aset Challenge Cup tiimidele, kes teise vooru ei kvalifitseerunud. Saksamaa (Philipp Weishaupt, Hans-Dieter Dreher, Maurice Tebbel, Marcus Ehning) sai veidi leevendust reedeõhtusele pettumusele, võites sõidu viie karistuspunktiga. Teiseks platseerus Ameerika Ühendriigid (Jessica Springsteen, Andrew Kocher, Alex Granato ja Lucy Deslauriers), kellel puudus muide nn drop score, sest Springsteen starti ei tulnud. Kolmandana lõpetas Brasiilia (Felipe Amaral, Karina Johannpeter, Stephan de Freites Barcha, Marlon Modolo Zanotelli).

Saksamaa meeskond. Võidukad belglased. Foto: FEI/Jim Hollander

Challenge Cup’ile eelnenud kõrgeima individuaalarvestuses toimunud sõidu, 150 cm kõrguse Queen’s Cup’i, võitis Jessica Springsteen hobusega RMF Swinny Du Parc.

Winning Round | Longines FEI Jumping Nations Cup Finals – Barcelona 2018

Here are your champions! 🎉🏆What a spectacular day! Truly memorable with poles falling left, right and centre on a very testing track of the LONGINES FEI Jumping Nations Cup Final! Soaring in the sunshine, it was brilliant Equibel who dug deep for the win and took the title with 12 penalty points at CSIO Barcelona! 👏👏👏

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 7. oktoober 2018

Kõik Barcelona tulemused leiate siit