Belgia taotleb tänavuse kestvusratsutamise noorte MMâ’i korraldamise õigusi

On juba selgunud, et kestvusratsutamise noorte EM toimub 8. septembril 2012. aastal Belgias Mont Le Soie nimelises linnas. Kuid lisaks taotletakse ka tänavu toimuva noorte MM’i korraldamise õigusi, kuna Brasiilia sellest ettevõtmisest loobus.

Mont Le Soie ratsaspordikeskuse direktor Pierre Arnould leiab, et viimane aeg oleks taastada Belgia kestvusratsutamise prestiiž rahvusvahelisel areenil. Kõnealune ratsakeskus pakub ideaalset keskkonda ja rajatisi võistluste läbiviimiseks, lisaks on neil viie-aastane kogemus suurte rahvusvaheliste võistluste korraldamises.

Kuna Brasiilia loobus korraldamast tänavust noorte MM-i, tärkas Mont Le Soie’s kohe idee ürituse korraldamine enda peale võtta. „Meil ei ole mingit kavatsust solvata Brasiilia korraldajaid, kuid tuleb siiski tõdeda, et MM väljaspool Euroopat on üsna võimatu missioon, sest kes saadaks oma tiimi Lõuna-Ameerikasse?“

Belgia Ratsaspordi Liit toetab täielikult projekti ja saatis hiljuti oma ametliku kandidatuuri FEI-sse. Mont Le Soie kõrval on huvitatud ka Compiègne (Prantsusmaa), kuid kuna Prantsusmaa on saanud juba loa korraldada EM-i Florace’is käesoleval aastal, loodetakse, et antud valik langeb Mont Le Soie kasuks. FEI teeb oma otsuse teatavaks jaanuari lõpus.

Originaaluudis: http://www.endurance-belgium.com/chroniques/mls-europe/mls-europe.htm