Belgia võitskond juhib Furusiyya Rahvuste Karika Euroopa teist divisjoni pärast võitu Lissaboni etapil

Belgia võistkond saavutas üliveenva võidu Furusiyya Rahvuste Karika kümnendal etapil Lissabonis, asudes sellega Euroopa teise divisjoni edetabeli etteotsa. Teise divisjoni jaoks oli tegemist viienda etapiga.

Belglaste võit oli tõesti silmapaistev, kui koguti kõigest 4 kp teiseks tulnud brittide 22 kp vastu. Kolmandaks jõudsid nii brasiillased kui iirlased, kes mõlemad lõpetasid 24 karistuspunktiga.

11st alustanud võistkonnast jõudsid teise vooru 8, välja langesid nii Hispaania, Šveits kui Austraalia. Vaid kaks võistkonda jäid võistlema oluliste punktide nimel (teine divisjon), kindlustamaks pääsu suurde finaali. Maksimumpunktid läksidki siit Belgiale, kes möödus sellega teises divisjonis Rootsist. Teise koha punktid võttis viiendaks tulnud Itaalia.

Metsikud ilmastikutingimused jätkusid ka Lissabonis, kus võisteldi külmas ja vihmas, kuid kuulsa Hipodroomi pinnas pidas sellele hästi vastu. Ebatavaliselt peeti kaks vooru täiesti erinevates tingimustes – üks päevavalgel, teine prožektorite paistel, kuna voorude vahele jäeti võrdlemisi pikk paus.

Belgia võistkonnas tegid suurepärased kaks nulliringi Pieter Devos ja Candy ning Judy-Ann Melchior ja Cold as Ice Z. Valitsev maailmameister Philippe Le Jeune ja Loro Piana Boyante de Muze, kes kogusid esimeses voorus 4 kp, ei pidanudki teises voorus enam startima, kui Donaat Brondeel ja Breemeersen Adorado kolmanda võistkonna liikmena järjekordse nulli produtseerisid.