Belgias Zangersheide kasvanduses algasid täna noorhobuste maailmameistrivõistlused takistussõidus

Täna said avalöögi noorhobuste maailmameistrivõistlused takistussõidus, mis traditsiooni kohaselt toimuvad Belgias Lanakenis asuvas Zangersheide kasvanduses. Kohal on ka Eesti takistussõitjad oma noorte hobustega.

Täna peeti Lanakenis esimene osavõistlus kõikides vanuseklassides. Seitsmeaastaste 140 cm kõrguses sõidus alustas 192 hobust. Kahefaasilises sõidus tegi parima tulemuse Oldenburgi mära Eh Bombay (Balou du Rouet) itaallase PaoloAdamo Zuvadelliga sadulas. Gunnar Klettenberg ja Traffic lõpetasid ühe karistuspunktiga esimeses faasis, mis andis 92. koha.

Kuueaastased sõitsid kõrgusel 130 cm. Mõlemad faasid läbisid puhtalt ka Dakar Tn ja Hanno Ellermann ning Sundance ja Jüri Sokolovski. Starpoweriga jäi Ellermanni tulemuseks neli karistuspunkti esimeses faasis. Nulli sõitis Ellermann välja ka viieaastaste 125 cm kõrguses sõidus, kus sama suutsid veel 85 paari. Tulemuse saavutas Hanno KWPN täkuga Elton John Tn (Clearway). Teise KWPN täkuga Einstein Tn (Quantum) jäi Ellermanni tulemuseks neli karistuspunkti. Klettenberg ja NRPS ruun Darco (Nonstop) lõpetasid viie, Tarmo Kutsar ja ruun Little John N (Lord Z) üheksa karistuspunktiga.

Homme on kõikides võistlusklassides kavas teine kvalifikatsioon. Kahe osavõistluse tulemusena pääsevad paremad pühapäevasesse finaali. Maailmameistrivõistluste tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/945/945zeitplanDEU.htm?style=longines