Belglased parimad Sopoti Rahvuste Karikal

Võidukad belglased. Foto: FEI/Lucasz Kowalski

Euroopa esimese divisjoni Rahvuste Karikas jätkus möödunud nädalavahetusel Poolas Sopotis. Võistlus kujunes taaskord väga põnevaks, kui kaks riiki läksid võitjat selgitama ümberhüpetele. Poodiumi kõrgeimale astmele tõusid sel korral belglased, jättes teiseks iirlased ning kolmandaks prantslased.

Võistluse algus erines märgatavalt selle lõpust, kui peale esimest vooru paistis, et hollandlastel on võit kotis peale kolme puhast sooritust. Belgia, Prantsusmaa ja Iirimaa sportlased olid kõik tihedalt nende kannul nelja karistuspunktiga, kellele omakorda hingasid kuklasse sakslased viie karistuspunktiga.

Teises voorus said prantslased (Simon Delestre, Olivier Robert, Roger Yves Bost ja Alexis Deroubaix) valusa löögi, kui Delestre edasivõistlemisest loobus. Robert’i ja Bost’i puhastest sõitudest ei olnud kahjuks piisavalt, sest Deroubaix’ üks mahaajamine jättis nad ümberhüpetest eemale. Samuti ei olnud õnn enam hollandlaste õuel, kes kõik lõpetasid teises voorus mahajamisega. Belgia (Pieter Devos, Niels Bruynseels, Gudrun Patteet ja Yves Vanderhasselt) ning Iirimaa (Paul O’Shea, Shane Sweetnam, Peter Moloney ja Bertram Allen) seevastu lõpetasid mõlemad teise vooru puhaste paberitega. Kuna mõlemad riigid olid kokkuvõttes nelja karistuspunkti peal, läks asi edasi ümberhüpeteni.

Võidu kindlustanud Pieter Devos ja Apart. Foto: FEI/Lucasz Kowalski

Närvekõditavatel ümberhüpetel startis esimesena iirlane Paul O’Shea (Skara Glen’s Machu Picchu), kes võttis maha juba esimese takistuse. Võis tunduda, et Pieter Devos (Apart) peab nüüd lihtsalt võidu kindlustama, kuid see kujunes siiski pisut keerulisemaks, sest Apart oli ebatavaliselt vähe keskendunud. Hoolimata ühe lati tugevast katsumisest jõudis paar vigadeta finišisse ning kindlustas Belgiale teise järjestikuse Sopoti etapi võidu. Teiseks jäi Iirimaa ning kolmandaks Prantsusmaa.

Kaheksast osalenud riigist kuus kogusid punkte üldarvestuse, mille liider on nüüd 260 punktiga Prantsusmaa. Teine on hetkel Belgia 190 ja kolmas Šveits 180 punktiga.

Järgmine Rahvuste Karika etapp leiab aset sel nädalavahetusel Geesternis (Holland).

Kõik Sopoti tulemused leiate siit!