Belglased võidukad Poola Rahvuste Karikal

Võidukas Belgia meeskond. Foto: Longines

Longines FEI Jumping Nations Cup’i ehk Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni hooaja neljas etapp toimus Poolas, kui Sopotis läksid vastamisi kaheksa riigi esindajad. Pidu oli seekord belglaste õuel, kes seljatasid St Gallenis domineerinud prantslased ja ameeriklased. 

Rahvuste Karikal on riigid teadupärast jagatud seitsmeks grupiks. Euroopa jaguneb omakorda kaheks divisjoniks: esimesse kuuluvad 10 tugevaimat riiki, milleks on Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Rootsi, Iirimaa, Hispaania, Belgia ja Suurbritannia. Kaheksast asetleidvast etapist on neil võimalik punkte koguda viiel etapil, mis on hooaja alguses kindlaks määratud. Igat rahvust esindab etappidel neli sportlast, kellest kolme parima tulemus läheb arvesse. Hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse enim punkte teeninud meeskonda oktoobris Barcelonas toimuvasse finaali.

Sopotis esindatud kaheksast rahvusest kogusid punkte kuus. 160 cm kõrgusel peetud kahevooruline parkuur sisaldas palju tehnilisi elemente ja ei olnud kindlasti jalutuskäik pargis. Belgia (Olivier Philippaerts, Pieter Devos, Jerome Guery, Niels Bruynseels) ankrumees Bruynseels ei pidanud teises voorus starti minema, sest selleks hetkeks oli juba kindel, et lõpptulemuseks jääv 13 karistuspunkti on piisav võiduks, mis oli huvitavalt kombel nende viimase etapi kolmanda koha tulemus. Prantslased (Mathieu Billot, Kevin Staut, Olivier Robert, Nicolas Delmotte) pidid sel korral leppima 16 karistuspunkti ja teise kohaga. Kolmanda koha võitlesid välja Ameerika Ühendriikide esindajad (Lillie Keenan, Jamie Barge, Devin Ryan, Margie Goldstein-Engle), kes kogusid kokkuvõttes 21 karistuspunkti. Esikolmikule järgnesid vastavalt Rootsi, Poola, Hispaania, Itaalia ja Saksamaa.

Belglaste ankrumees Niels Bruynseels. Foto: FEI

Bruynseels sõnas pressikonverentsil, et rada oli suur ja tehniline ning normiaeg kitsavõitu, kuid Sopoti tuldi hästi ettevalmistatult, tugeva tiimiga ja sõitjatega, hea taktikaga ja kõik liikmed tegid super tööd.

Ka peale Sopoti pole üldarvestuse esikolmiku liider muutunud: endiselt juhib Šveits, kellel on kogutud 270 punkti. Neile aga läheneb Belgia, kellega on vahe vaid 10 punkti ning kolmas on Prantsusmaa 240 punktiga. Siiski peab arvestama, et riigid saavad punkte koguda kindlatelt etappidelt ja seetõttu pole praegune tabeliseis kindlasti lõplik.

Võistlussarja järgmine peatuspaik on Hollandis 24. juunil, kui Rotterdamis leiab aset Euroopa esimese divisjoni viies etapp.

Hoolimata sellest, et põhirõhk oli Rahvuste Karikal, leidis enne pühapäevast kulminatsiooni aset ka mitmeid muid võistlusklasse, millest suurima, Longines Grand Prix kõrgusel 160 cm, võitis Henrick von Eckermann hobusega Castello.

News | Longines FEI Nations Cup Jumping – Sopot

🥇 Team Belgium 🇧🇪 = 13 points 🥈 Team France 🇫🇷= 16 points 🥉 Team USA 🇺🇸= 21 pointsA brilliant display from Equibel, who were dominant in Sopot 🇵🇱 for the LONGINES FEI Jumping Nations Cup.👏

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 17. juuni 2018

Kõik Sopoti tulemused leiate siit