Ben Maherile hooaja teine LGCT Grand Prix võit, Shanghai Swans parim GCL etapil

Ben Maher ja Winning Good. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidis Saint Tropez aset järjekorras kuuendad Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Global Champions League’i (GCL) etapid. Edu saatis sel hooajal head minekut näidanud Ben Maherit (Winning Good), kes võttis teise LGCT Grand Prix võidu. GCL etapi võitis mõlemal osavõistlusel parim olnud Shanghai Swans meeskond (Pedro Veniss ja Daniel Deusser).

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 34 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis Kolumbia sportlane Carlos Enrique Lopez Lizarazo hobusega Adamara 2. Uliano Vezzani ehitatud Grand Prix põhiparkuur osutus nõudlikuks ja ei jätnud ruumi eksimuseks. Sarnaselt Hamburgi etapile said puhta sõidu kirja seitse paari, kes said edasi ümberhüpetele. Seal näitas klassi juba Madridi etapi võitnud Ben Maher taaskord vaid 9 aastasel hobusel, kelleks seekord oli Winning Good. Nad olid pea sekundi jagu kiiremad teiseks jäänud Lopez Lizarazost ja Adamara 2’st, kellel õnnestus head minekut korrata.  Kolmanda koha said samuti puhta sõiduga Edwina Tops-Alexander ja California. Viimase topeltnulli ja neljanda koha sai Peder Fredricson (Hansson WL). Ümberhüpetel olid stardis veel Olivier Philippaerts (H&M Legend of Love), Niels Bryunseels (Gancia de Muze) ja Lillie Keenan (Super Sox), kes kõik lõpetasid seal nelja karistuspunktiga.

Juba teist korda sel hooajal kindlustas Maher endale GP esikoha. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Ben Maher sõnas, et Winning Good on vaid 9 aastane ja tal on väga vedanud oma praeguste hobustega: “Me oleme juba kindlustanud koha LGCT play off’ides, aga loodetavasti andis see tulemus meile vajalikke punkte üldarvestuses.” Kuna Maher oli varasemalt juba LGCT Super Grand Prix pileti välja teeninud, siis lunastas selle tema asemel teise koha saanud Lopez Lizarazo.

LGCT üldarvestuse liidrikoha on nüüd endale napsanud Edwina Tops-Alexander, kes 154 punktiga on seljatanud Ben Maheri (143 punkti) ja pikaaegse edetabeli liidri Scott Brashi (131 punkti). Miski pole aga veel lõpuni kindel ja palju etappe on veel ees.

Üldarvestuse liider Edwina Tops-Alexander. Foto: LGCT/Stefano Grasso

GCL osutus võidukaks Shanghai Swans meeskonnale, kes võitsid mõlemad osavõistlused ja said ainsana kirja kokkuvõttes null karistuspunkti. Teiseks tuli London Knights (Ben Maher ja Olivier Philippaerts), lõpetades kaheksa karistuspunktiga ning poodiumi viimase koha võttis Chantilly Pegasus (Roger Yves Bost ja Carlos Enrique Lopez Lizarazo) 12 karistuspunktiga.

Shanghai Swans auringil. Foto: GCL/Stefano Grasso

GCL üldarvestuse esikohta hoiab London Knights 134 punktiga. Teiseks on tõusnud Valkenswaard United 118 punktiga ja kolmandale kohale on jõudnud heade tulemustega Shanghai Swans, Kellel on 107 punkti.

LGCT ja GCL liigub nüüd edasi Cannes’i, mis leiab aset juba sel nädalavahetusel.

Saint Tropez tulemused leiate siit