Benas Gutkauskas võitis Moskva MK-etapi

Vaid mõned kuud tagasi tundsime rõõmu kolme meie takistussõitja kvalifitseerumisest MK finaali, kui juba on käivitunud karikasarja uus hooaeg. Meie liigas on peetud kaks esimest etappi, eestlased seni osalenud ei ole.

Meie liiga esimene etapp peeti juba maikuus Ukrainas Donetski linnas, lõppenud nädalavahetusel koguti MK punkte Moskvas. Sealse etapi võitis meilgi hästi tuntud Leedu sportlane Benas Gutkauskas hobusel Quick-Jet tulemusega üks karistuspunkt põhiparkuuris. Moskva etapi rada osutus sedavõrd raskeks, et karistuspunktideta ei suutnud põhiparkuuri läbida keegi.

Meie liiga alanud hooaja kalendris on tänavu 10 etappi, tänavuse hooaja finaal toimub 2011.a. märtsis Varssavis. Kuna punkte on võimalik koguda ka Kesk-Euroopa lõuna alaliigas, siis hetkeolukord parimat ülevaadet ei anna. Täna juhib valgevenelane Vassil Ivanov, kes kogunud 33 punkti kolmelt lõuna etapilt – kreeklaste Ateenast, sloveenlaste Lipicast ja türklaste Istanbulist. Teiseks tõusis Moskva võiduga Gutkauskas, kes oli punkte kogunud ka Donetskist. Gutkauskasel on punkte 28. Kolmandal positsioonil asub hetkel valgevenelane Igor Vassiljev samuti lõunast kogutud 26 punktiga.

Meie sportlaste esimene võimalus MK punkte koguda saab olema Riias 9.-11. juulini toimuval etapil. Riiale järgneb koheselt järgneval nädalal toimuv St. Peterburgi etapp.

Olulisema erinevusena selle hooaja MK Kesk-Euroopa liiga tasemes on asjaolu, et kui eelnevatel aastatel oli takistuste maksimaalseks kõrguseks 150 cm, siis tänavu võib kuni kaks laiustakistust olla kõrgusega 160 cm.

Hillar Talts