Benjamin Werndli võit Salzburgi MK etapil tihendab sakslaste sisekonkurentsi finaalikohtadele

Benjamin Werndl ja Daily Mirror. Photo FEI/ Lukasz Kowalski

Koolisõidu MK Lääne liiga viiendal etapil Austrias Salzburgis näitas Saksamaa tõusev täht Benjamin Werndl, et soovib väga võita kohta suures finaalis. Hobusel Daily Mirror tegi ta oma elu ühe parima saavutuse, kui võitis 9ndal detsembril vabakava tulemusega 80.790 %. Järgnesid Patrik Kittel ja Dorothee Schneider.

Kuna iga riigi esindajate maksimumarv MK finaalis on kolm, tõstab Benjamin Werndli saavutus sakslaste seas konkurentsi veelgi, sest hetkel asus ta lääne liiga tabelit juhtima koos Dorothee Schneideriga. Saksa paare on aga esikümnes veel kolm. Werth, kui tiitlikaitsja, peab lihtsalt osalema vähemalt kahel etapil, et finaali pääseda, teistel tuleb aga jääda üheksa parema hulka. Samas saab iga riik ainult kolm finaalikohta. Hetkel leiame neljandalt kohalt Fabienne Müller-Lütkemeieri, 8ndalt Helen Langehanenbergi, 9ndalt Frederic Wandresi.

Werndl on kogunud võidupunktid ka Budapesti etapilt, mis kuulub meie liigasse. Lääne liiga sportlastel on õigus osaleda maksimaalselt kahel teise liiga etapil, kus ühe (parema tulemusega) etapi eest on võimalik võtta maksimumpunktid, teise eest 50% saadud punktidest.

Tundub, et osadele sportlastele on MK finaalist osa võtmine väga selge siht, kuna Ungaris käis osalemas näiteks ka Schneider ning ka nüüdseks Prantsusmaad esindav Morgan Barbançon Mestre (Pariisis sündinud, Šveitsis kasvanud ja Hollandis elav, varasemalt Hispaaniat esindanud Barbançon Mestre tõi esindatava riigi vahetamise põhjuseks logistilised ja isiklikud küsimused, kuid väitis, et jäi hispaanlastega selles osas headesse suhetesse).

Saltzburgi etapil ei tulnud Benjaminile, kelle õde on väga tuntud saksa koolisõitja Jessica von Bredow-Werndl, võit kergelt. Vabakavas esines mõningaid apse, kuid testi kõrghetked olid muljetavaldavad. Ratsaniku jättis nii GP kui küri võit lausa sõnatuks. „See hobune on lihtsalt kingitus. Mul on temaga olnud selline teekond.. ta on viimaste kuudega nii palju arenenud ja ma ei leia sõnu, kirjeldamaks, mida see mulle tähendab.“

14 aastane Damon Hilli järglane Daily Mirror on selgelt potentsiaalikas ning Werndl püüab nüüd leida õigeid viise, kuidas seda temas välja tuua. „Tal oli kaheaastane paus enne meie juurde tulekut paar aastat tagasi, seega ta tegelikult alles korjab kogemusi ning ma ei eeldanud, et ta on sel võistlusel nii omas elemendis, aga seda ta oli. Täiuslik härrasmees!“

Benjamin Werndl ja Daily Mirror. Photo FEI/ Lukasz Kowalski

Patrik Kittel (42) ja Delatio jõudsid napilt üle 80% piiri ning pälvisid teise koha tulemusega 80.010%, Dorothee Schneider ja kõigest kümneaastane Faustus skoorisid samuti korralikud 79.730 %, mis säilitas nende juhtpositsiooni lääne liiga üldtabelis.

Dorothee Schneider ja Faustus. Photo FEI/ Lukasz Kowalski

Täpsemad tulemused: https://results.hippodata.de/2018/1599/html/en/hippodata/resultlist_D02.html