Berliini LGCT etapil kaksikvõit sakslastele, GCL parim Valkenswaard United

Berliin, mis on uus tulija Longines Global Champions Tour’i ja Global Champions League’i võistlussarjas, võõrustas möödunud nädalavahetusel kõrgetasemelist võistlust, kus kodupubliku rõõmuks läks kaksikvõit sakslastele. LGCT Grand Prix võidu vormistas Christian Ahlmann hobusega Codex One, kellele järgnesid Simone Blum ja DSP Alice. GCL sarjas võttis hooaja kolmanda võidu Valkenswaard United.
 
Frank Rothenbergeri ehitatud 160 cm takistustega rada osutus korralikuks katsumuseks, kus raskusi tekkis nii mõnelgi tuntud nimel nagu näiteks Daniel Deusser, Lorenzo de Luca, Eric Lamaze ja Bertram Allen. Ümberhüptele pääses 24st võistluspaarist vaid kolm, kes selgitasid välja, kuidas hakkavad jagunema poodiumikohad. Põhiparkuuri sõitis vigadeta ka Ludger Beerbaum, kuid normiaja ületamine tähendas seda, et lõpptulemuseks jäi 1 karistuspunkt.
 
Ümberhüpete stardis oli esimesena Leopold van Asten hobusega VDL Groep Beauty, kes lõpetasid 8 karistuspunktiga. Järgmisena startinud Simone Blum tegi DSP Alice’iga puhta sõidu ajaga 41.01 sekundit. Viimasena areenile tulnud Christian Ahlmann ja Codex One’il õnnestus kõik, rada läbiti vigadeta ning ajaks tuli 40.56 sekundit, mis tähendas võitu. Poodiumikohad olid jagatud: esimene Ahlmann, teine Blum ja kolmas van Asten.

 

 

   Christian Ahlmann ja Codex One Berliinis; foto LGCT/Stefano Grasso


 
Pressikonverentsil lausus võitja, et on väga väga õnnelik: „See on Codex’il alles kolmas võistlus peale pausi ja ta hüppas täna väga hästi. Olen ka võistluse endaga väga rahul, kodupubliku toetus on väga suur.“
 
Christian Ahlmann võitis muide ka LGCT Berliini etapi viimase päeva 5* sõidu, kui Colorit’iga edestati teisi 150 cm takistustega sõidus.
 
LGCT üldarvestuses on liider jätkuvalt Harrie Smolders, olles kogunud 252 punkti. Alberto Zorzi püsib teisena 221 punktiga ning kolmandaks tõusis Christian Ahlmann 220 punktiga. Smoldersil oli muide "hull" nädalavahetus, kui reedel võistles ta Suurbritannias Hicksteadis Hollandi koondise eest Rahvuste Karikas, tehes Don`iga mõlemas voorus nulli ja siis lendas Berliini, kus võistles kahel järgneval päeval.
 
GCL etapil oli edukas taaskord Valkenswaard United (Bertram Allen ja Albetro Zorzi), kelle koondtulemuseks jäi 4 karistuspunkti. Teise koha sai samuti 4 karistuspunkti, kuid veidi aeglasema koondajaga Hamburg Diamonds (Jos Verlooy ja Eric Lamaze). Kolmandana lõpetas 8 karistuspunktiga London Knights (Emily Moffitt, Ben Maher ja Kent Farrington).
 

 

  Võidukas Valkenswaard United tiim; foto LGCL/Stefano Grasso


GCL üldarvestuse esikolmik püsib muutumatuna: esikohta hoiab Hamburg Diamonds 221 punktiga. Teisel kohal on Valkenswaard United 213 punktiga ja kolmas on Mexico Amigos, kellel on kogutud 188 punkti.
 

Berliinis kohtuniku ametit pidanud Hillar Talts leidis, et suures plaanis oli üritus hästi korraldatud, pisivigasi leiab igalt poolt: "Tegelikult oleksin oodanud suuremat publikuhuvi, sest tegemist ikkagi ülisuure ratsariigi pealinnaga. Tribüün oli küll täiesti rahvast täis, kuid tegemist ei olnud just suurima tribüüniga. Ilmaga korraldajatel vedas, kuigi vahetult päev ennem oli kallanud tõsiselt vihma, paistis kõikidel võistluspäevadel suvine päike. Saksa ratsaspordipublik sai kindlasti tugeva positiivse emotsiooni, kui Christian Ahlmann võitis kaks suurt sõitu."
 
LGCT ja GCL järgmine etapp leiab aset sel nädalavahetusel Londonis.


LGCT ja GCL Berliini etapi tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1309/html/en/longinestiming/index.html


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23