Berliini LGCT Grand Prix Alberto Zorzile, St Tropez Pirates GCL etapi parim

Alberto Zorzi. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid Saksamaa pealinnas Berliinis suures suvekuumuses aset järgmised Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võidu kindlustas endale Alberto Zorzi hobusega Fair Light van T Heike. GCL hooaja teise etapivõidu võitis mõlemas osavõistluse kokkuvõttes ainsana nulliga sõitnud St Tropez Pirates (Edwina Tops-Alexander ja Pieter Devos). 

Laupäeva pärastlõunal peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 34 sportlast. Eriline ebaõnn tabas siinkohal üldarvestuse liidrit Ben Maherit, kes Inglismaal esinenud tormi ja selle tõttu ärajäänud ning hilinenud lendude pärast napilt kvalifikatsioonisõidu starti ei jõudnud. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis Kevin Staut hobusel For Joy van’t Zorgvliet HDC. Frank Rothenbergeri ehitatud rada oli suur ja nõudis ettevaatlikust, kuid ei olnud kaelamurdev. Kaheksa sportlast kindlustasid puhta lehega põhiparkuurist endale pääsme ümberhüpetele. Kolmanda võistlejana ümberhüpetel startinud Alberto Zorzi (Fair Light van T Heike) tulemus jäigi kõige paremaks ja sellega vormistas ta Berliini etapi võidu. Christian Ahlmann (Clintrexo Z) oli saklastest vast kõige tõenäolisem võitja, kui oli pea lõpuni kiirem kui Zorzi, kuid kaotatud jalus ja sellest tingitud suurem pööre viimasele okserile kustutasid kodupubliku lootused võidule ning lepiti teise kohaga. Kolmandaks tulid Pieter Devos ja Claire Z. Topeltnullid sõitsid välja ka neljanda ja viienda koha omanikud, kelleks olid vastavalt Niels Bruynseels (Cas de Liberte) ja Daniel Deusser (Calisto Blue), ülejäänud kolm sportlast lõpetasid ühe veaga.

Esikolmik autasustamisele suundumas. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Zorzi, kes kindlustas endale 12. sportlasena pääsme Prahas toimuvasse LGCT Super Grand Prix’sse, oli pressikonverentsi lloomulikult rõõmus. “Fair Light on imeline hobune, tal olid mõned nädalad lõõgastumiseks ja nüüd hüppas ta siin väga hästi. Viimased paar nädalat on olnud minu jaoks väga head ja ootan põnevusega Super Grand Prix’d Prahas,” sõnas võitja.

Alberto Zorzi and Fair Light WIN LGCT Grand Prix of Berlin presented by Sapinda

That stride to the last though… 😱

Posted by Longines Global Champions Tour on Pühapäev, 29. juuli 2018

Ebaõnnestunud lennuplaanid ei kõigutanud aga Ben Maheri LGCT üldarvestusese liidrikohta, kes jätkab 237 punktiga. Küll aga vähenesid vahed teise ja kolmanda kohaga, mida hoiavad Harrie Smolders (215) ja Edwina Tops-Alexander (212).

GCL etapp osutus edukaks St Tropez Pirates’ile, kui Edwina Tops-Alexander ja Pieter Devos sõiis ainukesena mõlemad osavõistlused nulliga, kindlustades sellega võidu. Teiseks tuli London Knights (Olivier Philippaerts ja Martin Fuchs) nelja karistuspunktiga ning kolmandaks Valkenswaard United (Marcus Ehning ja Alberto Zorzi) samuti neljaga, kuid ajaliselt oldi aeglasemad, kui suurimad konkurendid.

GCL poodium. Foto: GCL/Stefano Grasso

GCL üldarvestuses on esimesed kaks kohta saanud sisse selge edumaa: esikohta hoiab kindlalt London Knights 269 punktiga, kellele järgneb Valkenswaard United 248 punktiga. Kolmandat kohata hoiab Miami Celtics, kellel on 185 punkti.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Londonis sel nädalavahetusel.

Berliini tulemused leiate siit